سازمان همکاری اسلامی مخالف خود را با طرح «معامله قرن» اعلام کرد

  • انتشار: ۱۴ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: بین المللسیاست
  • شناسه مطلب: 76526

سازمان همکاری اسلامی با ۵۷ عضو امروز با تشکیل جلسه ای فوق العاده در جده،  طرح اخیر آمریکا علیه فلسطینی ها را بررسی کرده و با صدور بیانیه ای مخالفت خود را با این طرح اعلام نمود.

به گزارش شبکه خبری المیادین در این بیانیه آمده است: از همه کشورهای عضو این سازمان می خواهیم که با طرح آمریکایی همراهی نکنند یا با دولت این کشور برای اجرای آن به شکل های مختلف همکاری نکنند.

این سازمان در ادامه اسرائیل را مسئول بحرانی شدن اوضاع در فلسطین دانست و تاکید کرد: طرح آمریکا قوانین و معاهدات بین المللی را زیرپا گذاشته و در تضاد با روند صلح است.

این در حالی است که روز شنبه نیز اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای طرح «معامله قرن» را معامله ناعادلانه و مغایر قطعنامه های بین المللی توصیف کرد و از جامعه جهانی خواست جلوی اقدامات اسرائیل برای اجرای بندهای این طرح را بگیرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۸ دلو ۱۳۹۸ همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی از طرح سازش‌کارانه خود موسوم به «معامله قرن» اعلام کرد که این طرح، شهر قدس را پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی می‌داند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟