سازمان ملل و ناتو حملۀ انتحاری کابل را نکوهش کردند

  • انتشار: ۳ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 39909

ینس ستولتینبرگ، دبیرکل سازمان پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو، حملۀ انتحاری روز یک‌شنبه را که در نزدیک یک مرکز توزیع شناس‌نامه‌های ورقی و مرکز ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان در کابل رخ، نکوهش کرده و گفته است که ناتو در پیکار با هراس افگنی در کنار مردم افغانستان باقی خواهد ماند.

حملۀ  روز یکشنبه،که گروه داعش مسؤولیت آن را به عهد گرفت، جان ۳۱ غیرنظامی را گرفت و بیش از پنجاه تن دیگر را زخمی ساخت.

ستولتینبرگ در واکنش به این حمله گفته است: «من، حمله بر یک مرکز ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان را به شدت نکوهش می‌کنم. ناتو در مبارزه در برابر هراس افگنی در کنار افغانستان باقی می ماند و به حمایت از مردم سالاری ادامه خواهد داد.»

در همین حال، دفتر نماینده‌گی سازمان ملل متحد در کابل نیز این حمله مرگبار را نکوهش کرده است.

در تویتر این دفتر آمده است: «ملل متحد در افغانستان از حملهتروریستی در افغانستان، وحشت زده شده است. گزارش‌ها می رسانند که دست کم تاآن لحضه ۳۰غیر نظامی کشته شدند و تعدادی زیادی دیگر زخمی شده اند. این حمله، بخشی از حمله های سازمان یافته برضد تأسیسات انتخاباتی را نشان می‌دهد. ملل متحد از حقی که قانون اساسی افغانستان برای شهروندان کشور برای اشتراک در یک انتخابات به دور از تهدید داده است حمایت می کند.»

رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، ریییس اجراییه نیز این حمله را نکوهش کرده و گفته اند که تروریستان با این کار شان نمی توانند جلو پیش رفت مرد را بگیرند.

این در حالی است که در نتیجۀ یک انفجار در نزدیکی یک مرکز ثبت نام های رأی دهنده گان در بغلان، شش عضو یک خانواده جان باختند.

این پنجمین حمله در کمتر از یک هفته، بر مرکزهای ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان در کشور می‌باشد.

به روز سه‌شنبه هفتۀ گذشته، افراد مسلح ناشناس بر یک مرکز ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان در ولایت غور حمله کردند و سه کارمند و دو پولیس را این مرکز را، با خود بردند.

به روز پنج‌شنبه هفتۀ گذشته، افراد مسلح بر دو پولیس که نگهبان یک مرکز ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان در شهر جلال آباد حمله کردند و با شلیک گلوله آنان را از پا در آوردند.

به روز جمعه نیز، افراد مسلح بر یک مرکز ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان در قلعه نو ولایت بادغیس حمله کردند که در این حمله یک پولیس، جان باخت.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟