زمان بازداشت رئیس حزب حاکم میانمار تمدید شد

  • انتشار: ۲۷ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 106740

به نقل از  آرتی عربی، وکیل «آنگ سانگ سوچی» رهبر حزب حاکم میانمار و مشاور ایالتی او اعلام کرد که بر خلاف آنچه انتظار می‌رفت که سوچی پس از بازداشت در روز نخست فوریه، صبح امروز (دوشنبه) آزاد شود، اما مدت زمان بازداشت موقت او تا ۱۷ فوریه تمدید شد.

او به خبرنگاران گفت: ما با قاضی منطقه صحبت کردیم و به گفته او، بازداشت موقت سوچی تا ۱۷ فوریه ادامه دارد و این بازداشت طبق انتظارات امروز پایان نخواهد یافت.

هفته پیش «آنگ سان سوچی» رهبر حزب حاکم و مشاور دولت، به همراه «وین مینت»، رئیس جمهوری و شمار دیگری از مقامات ارشد این کشور واقع در جنوب شرق آسیا، در یک یورش در ساعات اولیه صبح روز اول فوریه به وقت محلی بازداشت شدند.

ارتش میانمار دلیل اصلی بازداشت رهبر حزب حاکم و دیگر مقامات دولتی را تحقیق نکردن درباره تقلب گسترده در انتخابات پارلمانی عنوان کرده است.

حزب اتحادیه ملی دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی در آبان ماه توانسته بود با کسب ۸۳ درصد از آرا در انتخابات پارلمانی به پیروزی برسد اما ارتش میانمار برگزارکنندگان انتخابات را به تقلب متهم کرده و خواستار تعویق گشایش دوره جدید پارلمان شده بود.

ارتش میانمار پس از این بازداشت‌ها در اطلاعیه‌ای، وضع اضطراری اعلام کرد و اداره کشور را به مدت یک سال در دست گرفت و قدرت به «مین آنگ هلینگ» فرمانده کل ارتش منتقل شد.

شورای امنیت با ابراز نگرانی عمیق خود درباره وضع فاجعه‌بار و حالت اضطراری در میانمار خواستار آزادی بازداشت‌شدگان شد.

منبع: yjc

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟