رییس جماعت اسلامی پاکستان: خروج عجولانه پناه‌جویان افغانستانی سبب تشدید اختلافات می‌شود

  • انتشار: ۱۶ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین المللتیتر 2
  • شناسه مطلب: 155836

سراج‌الحق، رییس جماعت اسلامی پاکستان، به دولت موقت این کشور هشدار داده است که تصمیم عجولانه در مورد اخراج پناه‌جویان افغانستانی تا اول ماه نوامبر، اختلافات میان این دو کشور را افزایش می‌دهد.

به گزارش اکسپرس ‌تریبون، سراج‌الحق این موضوع را روز شنبه، ۱۵ میزان، در نشست کمیته امور افغانستان جماعت اسلامی در شهر پیشاور بیان کرده است.

وی از دولت این کشور خواسته است تا در تصمیم خود مبنی بر تعیین مهلت تا اول نوامبر برای اخراج پناه‌جویان غیرقانونی افغانستانی مقیم پاکستان تجدید نظر کند.

سراج‌الحق بر روابط دیرینه و تاریخی میان افغانستان و پاکستان تاکید کرده و این روابط را به «برادران دوقلویی» تشبیه کرده است که فرهنگ و مذهب یکسان دارند.

سراج‌الحق همچنان بر اهمیت همکاری دو کشور در زمینه ایجاد یک طرح جامع برای تخلیه آرام پناه‌جویان افغانستانی تاکید کرده است.

رییس جماعت اسلامی پاکستان از طالبان نیز خواسته است تا در امر مبارزه با ترورسیم با اسلام‌آباد همکاری کنند.

گفتنی است که دولت موقت پاکستان اعلام کرده است که پناه‌جویان افغانستانی را تا پایان ماه جاری میلادی از این کشور اخراج می‌کند.

این در حالی است که پیشتر سازمان ملل متحد نیز با این تصمیم حکومت پاکستان مخالفت کرده و از اسلام‌آباد خواست تا خروج اجباری پناه‌جویان افغانستانی را توقف دهد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟