روز جهانی همبستگی با فلسطینیان؛ تاکید پوتین بر حل عادلانه مسئله فلسطین

  • انتشار: ۸ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 162318

ولادیمیر پوتین گفت، درگیری‌های خونین باعث رنج و عذاب مردم غیرنظامی فلسطین می‌شود.

به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین که در ۲۹ نوامبر جشن گرفته می شود، مراسمی در سفارت فلسطین در مسکو برگزار شد.

میخائیل بوگدانوف، نماینده ویژه پوتین رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی، عبدالحافظ نوفل سفیر فلسطین در مسکو، تانجو بیلگیچ سفیر ترکیه در مسکو و نمایندگان هیئت دیپلماتیک در این مراسم حضور داشتند.

شهروندان فلسطینی با حضور در این مراسم با پرچم ‌های فلسطین، با گذاشتن گل در ساختمان سفارت به یاد جان‌باختگان حملات ارتش اسرائیل در نوار غزه، دعا کردند و علیه اسرائیل شعار سر دادند.

نوفل سفیر فلسطین در سخنرانی خود ضمن تشکر از حمایت شرکت کنندگان در این مراسم، پیام ویژه محمود عباس رئیس جمهور فلسطین را قرائت کرد.

بوگدانوف نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی نیز نامه‌ای را که پوتین برای عباس ارسال کرده بود، خواند.

پوتین در نامه خود با اشاره به وضعیت فلسطین گفت، درگیری‌های خونین باعث رنج و عذاب مردم غیرنظامی فلسطین شده و من فکر می‌کنم در این برهه زمان تایید موضع ثابت روسیه در جانبداری از تحقق حق مشروع مردم شما برای ایجاد کشور مستقل خود در مرزهای ۱۹۶۷ با پایتختی قدس شرقی حائز اهمیت است.

وی افزود: این شرط اساسی تامین یک راه حل بلندمدت و عادلانه برای مسئله فلسطین و اسرائیل است. من مطمئنم که با تلاش‌های مشترک، توسعه هر چه بیشتر روابط دوستانه بین روسیه و فلسطین و همچنین همکاری‌های متقابل سودمند در زمینه‌های مختلف را تامین خواهیم کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟