رهبر کوریای شمالی بهبود وضعیت معیشت مردم کشورش را خواستار شد

  • انتشار: ۱۹ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 122241

 رسانه دولتی کوریای شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز تاسیس حزب حاکم کارگران این کشور بر لزوم ارتقای وضعیت زندگی مردم تاکید کرد.

براساس گزارش آژانس خبری مرکزی این کشور (کی.سی.ان.ای)، این پیام “مهم” کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی تحت عنوان “بیایید کار حزبی را مطابق با خواسته‌های دوره توسعه تازه سازندگی سوسیالیستی بهبود بخشیم” منتشر شد.

طبق این پیام کیم جونگ اون گفت، این حزب “استقلال توده‌های مردمی” را به عنوان اصل ساختار سوسیالیستی تعریف کرده است و از مقامات خواسته است تا مانند “خدا” به مردم خدمت کنند.  

او سپس تأکید کرد که این حزب همچنان مصمم است تا با برنامه پنج ساله اقتصاد ملی که در کنگره حزب در ماه ژانویه ارائه شد، به طور موثر پیش رود و از مقامات خواست تا مشکلات غذایی و مسکن مردم را حل کنند.

رهبر کوریای شمالی همچنین به مقامات حزبی گفت تا “همیشه در نظر بگیرید که آیا کار آنها منافع مردم را نقض می‌کند یا باعث دردسر مردم می‌شود یا خیر.” کیم هیچ اشاره‌ای به روابط بین دو کوریا و ایالات متحده نکرد.

این اولین مرتبه‌ای است که کیم جونگ اون از زمان روی کار آمدن در اواخر ۲۰۱۱ در سالروز تاسیس حزب حاکم کوریای شمالی سخنرانی می‌کند. کی.سی.ان.ای گزارش داد، کیم جونگ اون “دستاوردهای درخشانی را که در ساختار حزب ما در ۱۰ سال گذشته به دست آمده است، آشکار کرد.”

ناظران می‌گویند که به نظر می‌رسد این سخنرانی بی‌سابقه با هدف انسجام وحدت داخلی در مواجهه با تشدید پیامدهای اقتصادی ناشی از پاندمی جهانی کرونا باشد.

کوریای شمالی روز یکشنبه هفتاد و ششمین سالروز تاسیس این حزب حاکم را بدون برپایی رژه نظامی یا هرگونه قدرتنمایی دیگری جشن گرفت.

منبع: ایسنا

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟