رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل قادر به حمله به لبنان نیست

  • انتشار: ۵ حوت ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 173199

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در گزارشی اذعان کرد که ارتش این رژیم بر خلاف تهدیداتش قادر به حمله به لبنان نیست.

به گزارش از المیادین، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد، ارتش (رژیم) اسرائیل قادر به حمله به لبنان، ایجاد کمربند تا رودخانه اللیطانی و حذف اعضای حزب الله که در آن مناطق زندگی می‌کنند، نیست.

رزمندگان مقاومت لبنان از روز هشتم اکتبر (۱۶ میزان) و تنها یک روز پس از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در غزه وارد رویارویی با دشمن صهیونیستی شده‌اند، حزب‌الله لبنان از این تاریخ و در امتداد بیش از یکصد کیلومتر، بارها مواضع اشغالگران را هدف قرار داده است.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده‌اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است.

از سوی دیگر روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد که بیشتر شبکه تونل‌های حماس دست نخورده باقی مانده است.

بر اساس این گزارش، (رژیم) اسرائیل نمی‌تواند به هدف خود برای از بین بردن توان نظامی حماس دست یابد و حداقل پنج هزار جنگجوی حماس در شمال نوار غزه باقی مانده‌اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ماه میزان ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم ماه عقرب ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ عقرب برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت صحت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر تاکنون شمار شهدای غزه از مرز ۲۹ هزار نفر گذشته است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟