رانش زمین در ایتالیا صدها تابوت را به دریا ریخت + فیلم

  • انتشار: ۱۱ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 107624

رانش زمین در قبرستانی در ایتالیا موجب سقوط صدها تابوت حاوی اجساد به داخل دریا شد.

یکی از نکات مهم و اصولی در ساخت و ساز پرهیز از ساخت بنا در نقاطی با ریسک خطر رانش است. عدم رعایت این اصل مهم می‌تواند منجر به خطرافتادن جان افراد در هنگام وقوع رخداد‌های طبیعی از جمله زلزله یا سیل شود. عدم رعایت همین نکته مهم موجب تخریب بخشی از یک قبرستان محلی در منطقه «لیگوریا» ایتالیا شد.

در این حادثه که روز دوشنبه و در قبرستان «کاموگیل» رخ داد رانش زمین موجب تخریب بخشی از این قبرستان شد. در ویدئویی که توسط یکی از افراد محلی تهیه شده است مشاهده می‌شود که پس از وقوع رانش زمین صد‌ها تابوت به داخل دریا سقوط می‌کنند.

«فرانسیسکو اُلیواری»، شهردار منطقه لیگوریا در این باره گفت که تخمین زده می‌شود در این حادثه حدود ۲۰۰ تابوت حاوی اجساد و بقایای مردگان به داخل دریا سقوط کرده باشد. انتشار این تصاویر و اخبار مرتبط با آن با ابراز همدردی بسیاری با خانواده‌های این اجساد که هنوز تعدادی از آن‌ها در دریا پیدا نشده اند همراه بود.

بنا به گزارش رسانه‌های محلی ایتالیا تا روز چهارشنبه تنها ۱۲ تابوت بازیابی شده است. این در حالی است که بسیاری از تابوت‌ها یا در زیر آوار دفن شده اند یا در آب دریا مفقود شده اند. جستجو‌ها برای یافتن اجساد ادامه دارد.

گفتنی است؛ قبرستان کاموگیل که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد بر روی تپه‌ای در منطقه لیگوریا قرار گرفته است.

منبع: yjc

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟