دوصد و سی‌امین روز جنگ علیه غزه؛ شمار شهدا به ۳۵ هزار و ۷۷۱ نفر رسید

  • انتشار: ۳ جوزا ۱۴۰۳
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 182120

در دوصد و سی‌امین روز جنگ غزه، جنایات رژیم صهیونیستی با تداوم حملات به غزه، جبالیا و رفح ادامه دارد؛ جنگی که شمار شهدای آن امروز ۳۵ هزار و ۷۷۱ نفر اعلام می‌شود.

گ به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی در دوصد و سی‌امین روز جنگ علیه نوار غزه، با بمباران مناطق مختلف ده‌ها نفر را شهید و زخمی کردند.

رژیم اشغالگر طی ۲۴ ساعت گذشته با ارتکاب ۶ مورد کشتار علیه خانواده‌های فلسطینی، ۶۲ نفر را شهید و ۱۳۸ نفر دیگر را زخمی کرد و به این ترتیب شمار شهدا از هفتم اکتبر (۱۵ میزان۱۴۰۲) تاکنون به ۳۵ هزار و ۷۷۱ نفر و تعداد زخمی‌ها نیز به ۸۰ هزار و ۱۲۸نفر رسید.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شب گذشته در سه نوبت شهر غزه را بمباران کردند که طی آن ۱۶ فلسطینی از جمله ۱۰ کودک به شهادت رسیدند.

در بمباران یک مسجد و مدرسه فاطمه الزهراء که تعدادی از آوارگان محله الدرج واقع در مرکز غزه در آن پناه گرفته بودند، دستکم ۱۰ نفر شهید شدند.

همچنین در حمله به یک آپارتمان در محله تل‌ الهوا واقع در جنوب شهر غزه یک فلسطینی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

در جبالیا نیز حملات صهیونیست‌ها ادامه دارد و نظامیان صهیونیست برای دوازدهمین روز متوالی به اردوگاه جبالیا یورش برده و محله‌های این اردوگاه را تحت محاصره خود درآوردند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین مدرسه ابوحسین را که تعدادی از آوارگان در آن پناه گرفته بودند، بمباران کرد که در نتیجه آن چهار نفر شهید و تعدادی نیز زخمی شدند؛ علاوه بر آن، پنج فلسطینی نیز در بمباران یک خانه در منطقه الجرن اردوگاه جبالیا شهید شدند.

دویست و سی‌امین روز جنگ علیه غزه؛ شمار شهدا به ۳۵ هزار و ۷۰۹ نفر رسید

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین پس از چهار روز محاصره بیمارستان العوده در تل‌الزعتر به این بیمارستان یورش برده و کارمندان صحی آن را مجبور به ترک بیمارستان کردند. هنوز سرنوشت بیماران معلوم نیست. طبق گزارش‌های به دست آمده ۱۴۸ نفر در این بیمارستان تحت محاصره بوده‌اند.

در جنوب نوار غزه و شهر رفح نیز حملات رژیم صهیونیستی ادامه دارد و صدای انفجار ناشی از بمباران محله‌های شرقی و مرکز شهر رفح به گوش می‌رسد.

همچنین تانک رژیم صهیونیستی با ورود به نقطه مرزی مصر و فلسطین در غرب محور صلاح‌الدین، این منطقه را هدف قرار داد.

رژیم صهیونیستی همچنین برای شانزدهمین روز متوالی گذرگاه مرزی رفح را تعطیل کرده است.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی ۱۷ ثور ماه ۱۴۰۳ (۶ می ۲۰۲۴) به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح را تائید کرد.

ارتش رژیم اشغالگر، از ۱۸ ثور بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است. به این ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بسته است.

در شرایطی که ارتش اشغالگر در غزه زمین گیر شده است، تندروهای کابینه نتانیاهو، نه تنها خواهان گسترش جنگ در غزه بلکه خواهان گسترش جنگ به جنوب لبنان نیز هستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟