درخواست چین از شورای امنیت برای تعدیل تحریم‌ها بر طالبان

  • انتشار: ۲۴ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 164359

گنگ شوانگ، معاون نماینده دایم چین در سازمان ملل متحد می‌گوید که به‌منظور رسیدگی به وضعیت بد بشری مردم افغانستان، شورای امنیت باید تحریم‌های‌اش علیه رهبران طالبان را تعدیل کند.

شین‌هوا گزارش می دهد، شوانگ این موضوع را پنج‌شنبه‌شب، ۲۳ قوس، پس از تمدید مأموریت تیم نظارت بر تحریم‌های شورای امینت بر طالبان و گروهای مرتبط با آن‌ها بیان کرده است.

وی افزوده است: «افغانستان در مرحله حساس بازسازی مسالمت‌آمیز قرار دارد. جامعه بین‌المللی باید توجه و تعهد خود را حفظ کند، تعامل سازنده با طالبان را تقویت کند تا افغانستان از وضعیت بد بشری خارج شود.»

شوانگ همچنان تهدیدات تروریستی از خاک افغانستان را جدی خوانده و از جامعه جهانی خواسته است تا از سیاست‌های دوگانه دوری کرده و زمینه مبارزه با تروریسم در کشور را فراهم کند.

معاون نماینده چین در سازمان ملل تاکید کرده که شورای امنیت باید تعدیل‌های به‌موقع تحریم‌ها را به‌هدف تسهیل تعامل عملی بین جامعه جهانی و طالبان برای جلوگیری از تأثیرات منفی آن بر زندگی شهروندان کشور انجام دهد.

این در حالی است که پیشتر شورای امنیت مأموریت تیم نظارت بر تحریم‌ها علیه طالبان را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

مسدود کردن دارایی‌های طالبان و گروهای مرتبط با آنان، جلوگیری از سفر مقام‌های این گروه و همچنان جلوگیری از عرضه سلاح و تجهیزات به آنان از مسوولیت‌های مهم تیم نظارت بر این تحریم‌ها عنوان شده است.

این شورا در این نشست در مورد عدم معافیت سفر ۱۱ مقام طالبان هیچ اشاره‌ای نکرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟