خروج فاجعه‌بار امریکا از افغانستان؛ جمهوری‌خواهان رسماً نخستین مصاحبه‌های رونویسی شده را درخواست کردند

  • انتشار: ۲۵ ثور ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 138674

مایکل مک کال، رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا به گونه ‌رسمی درخواست کرده است که مصاحبه‌های رونویسی شده برای تحقیقات کمیته روابط خارجی این مجلس در مورد خروج دولت بایدن از افغانستان انجام شود.

بربنیاد گزارش سی‌ان‌ان، مک کال روز یک‌شنبه، ۲۴ ثور، نخستین درخواست مصاحبه‌های رونویسی شده را از جاناتان منوتی، سرپرست پیشین دفتر کارول پرز، معاون سرپرست وزارت امور خارجه امریکا انجام داده است.

مارک ایوانز، مدیر پیشین امور افغانستان در وزارت امور خارجه امریکا، جیمز پی دی هارت، فرمانده پیشین گروه ویژه نیروهای امریکایی در افغانستان، جین هاول، کارمند دفتر امور کنسولی و دانیل اسمیت، سناتور پیشین آن کشور از افرادی‌اند که بازبینی پس از اقدام وزارت امور خارجه ایالات‌متحده در مورد عقب نشینی ایالات‌متحده از افغانستان را رهبری می‌کنند.

وی افزود: «ما از طریق تحقیقات در حال انجام خود به این نتیجه رسیدیم که این پنج نفر اطلاعات مهمی در اختیار دارند.»

مایکل اضافه کرده است: «این بسیار مهم است که آن‌ها بدون تاخیر با کمیته صحبت کنند. همانطور که ما به جمع‌آوری شواهد ادامه می‌دهیم، کمیته به مصاحبه با مقامات فعلی و سابق دولت که در برنامه‌ریزی و اجرای عقب‌نشینی دخیل هستند، ادامه خواهد داد.»

بربنیاد این گزارش، از هر پنج مقام‌خواسته شده است که تا ۲۲ ماه‌جاری میلادی با کمیته تماس گرفته و مصاحبه‌های رونویسی شده خود را ترتیب دهند.

گفتنی است که پیش از این مایکل مک‌کال، رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان امریکا که در حال تحقیق در مورد خروج ایالات‌متحده از افغانستان است، گفته بود که دولت بایدن می‌خواهد در خصوص خروج آن کشور از افغانستان مردم را «گمراه» کند.

پس از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، این موضوع به بحث جنجالی در میان مقامات امریکایی تبدیل شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟