حمله توئیتری طرفداران بن سلمان علیه ولیعهد سابق عربستان

  • انتشار: ۳۱ سرطان ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 89742

به نقل از رویترز، هزاران نفر از طرفداران ولی عهد کنونی عربستان سعودی در حساب‌های توئیتری خود، «محمد بن نایف» ولی عهد سابق این کشور و «سعد الجبری» معاون او معروف به جعبه سیاه فراری عربستان را به فساد متهم کردند.

بر اساس این گزارش، این حمله توئیتری از روز جمعه گذشته آغاز شده و با اعلام خبری ورود ملک سلمان به بیمارستان ادامه پیدا کرده است.

در همین ارتباط، یک منبع سعودی به رویترز گفت که این حملات توئیتری علیه بن نایف و سعد الجبری از سوی دولت عربستان و نزدیکان محمد بن سلمان ولی عهد سعودی صورت گرفته است.

از سوی دیگر، «خالد الجبری» فرزند سعد الجبری (مسئول بلند پایه و رئیس دستگاه اطلاعات عربستان در دوره ولی عهدی بن نایف بود که اکنون در کشور کانادا متواری است) به رویترز گفته که هدف از این هجمه‌ها «انحراف افکار عمومی از موضوع واقعی به گروگان گرفتن برادر و خواهر من» است.

سعد الجبری وزیر سابق سعودی و از نزدیکان «محمد بن نایف» ولیعهد سابق عربستان،  در سال ۲۰۱۷ قبل از اینکه محمد بن نایف تحت اقامت اجباری قرار بگیرد و بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان منصوب شود از این کشور فرار کرد و به کانادا گریخت.

به نوشته تسنیم، هجمه‎های توئیتری علیه ولی عهد سابق و معاون فراری وی، همزمان با انتقال سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی آغاز شده است و از همین روی، تحلیگران معتقدند که این اقدام بن سلمان در راستای بلندپروازهای وی برای رسیدن به تاج و تخت پادشاهی کشور در غیاب پدرش است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟