حماس: ارتش اسرائیل جز کشتار زنان و کودکان دستاوردی نداشته است

  • انتشار: ۲۸ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 160997

یکی از سران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در مصاحبه‌ای گفت که ارتش رژیم صهیونیستی شکست خورده و جز کشتار زنان و کودکان دستاوردی نداشته است.

«اسامه حمدان» از سران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز یکشنبه در سخنانی گفت که اشغالگران هزاران فلسطینی در غزه را به بهانه خونخوانی شهرک‌نشینانی که خودش آنها را کشته، به خاک و خون کشیده است.

وی که با شبکه خبری الجزیره مباشر صحبت می‌کرد، افزود: «اشغالگران می‌خواستند کشتار شهرک‌نشینان را با ارتکاب جنایت در غزه پوشش دهند».

حمدان اضافه کرد: «طرف اسرائیلی همچنان در مورد اُسرا سرسختی می‌کند و چه بسا خواستار کشته شدن اُسرایی است که نزد مقاومت هستند».

این مقام حماس گفت: «ارتش اسرائیل شکست خورده و نمی‌تواند هیچ پیروزی محقق کند و جز کشتار زنان و کودکان دستاوردی نداشته است».

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بعدازظهر روز شنبه (دیروز) مدرسه الفاخوره در اردوگاه «جبالیا» در شمال غزه را بمباران کردند که طبق آخرین گزارش‌ها تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر در این حمله وحشیانه به شهادت رسیده‌اند.

این مدرسه وابسته به سازمان ملل (اونروا) است و آوارگان را در خود جای داده بود که بیشتر آن‌ها کودک هستند. همزمان با این مدرسه، مدرسه «تل الزعتر» نیز هدف بمباران قرار گرفت.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه هم شامگاه گذشته خبر داد که رژیم صهیونیستی بیش از هزار و ۳۰۰ کشتار علیه ساکنان غزه انجام داده است که در پی آن، ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر به شهادت رسیده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟