حماس: آمریکا از روز نخست در جنگ علیه غزه مشارکت داشته است

  • انتشار: ۱۴ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 162999

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه‌ای با تاکید بر دروغ‌گویی آمریکا گفت که واشنگتن از همان روز نخست در تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه مشارکت داشته است.

«حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس روز سه‌شنبه گفت که نتانیاهو طی دو ماه کامل نتوانست حتی یک اسیر را با استفاده از زور آزاد کند.

وی که با شبکه الجزیره مباشر مصاحبه می‌کرد، افزود: «دولت آمریکا دروغ می‌گوید و از همان روز نخست جنگ، در حملات به غزه مشارکت داشته است».

«اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه نیز در مصاحبه‌ای گفت جنگ در غزه فقط جنگ بین اسرائیل و حماس نبوده بلکه جنگی برای نجات تمدن غرب است.

رژیم صهیونیستی روز جمعه پس از پایان دادن به یک وقفه بشردوستانه یک هفته‌ای با گروه فلسطینی حماس، بار دیگر حملات نظامی خود به نوار غزه را از سر گرفته است و حملات سنگینی را در جنوب نوار غزه آغاز کرده است.

آخرین آمارها حاکی از آن است که شمار شهدای فلسطینی جنگ غزه به بیش از ۱۵ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است و تحت تاثیر حملات هوایی، زمینی بی‌امان رژیم صهوینسیتی ۴۲ هزار نفر زخمی و مجروح شده‌اند. این در حالی است که بیمارستان‌های غزه تنها برای رسیدگی به هزار و ۵۰۰ نفر از مجروحان تخت دارند.

نماینده سازمان صحت جهانی ضمن اشاره به آمار بالای جان باختگان غیرنظامی تحت تاثیر تشدید حملات نظامی رژیم صهیونیستی عنوان کرده است که این جنگ نیاز به برقراری یک آتش‌بس دائم و پایدار دارد.

به گزارش «آناتولی» یکی از نمایندگان سازمان صحت جهانی روز سه شنبه عنوان کرد که به طور متوسط در هر ۱۰ دقیقه یک کودک فلسطینی در غزه شهید می‌شود. وی با اشاره به آمار مطرح شده، این وضعیت را «تاریک ترین لحظه بشریت» عنوان کرد.

«رچارد پیپرکورن» به عنوان نماینده سازمان صحت جهانی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین در جریان یک نشست خبری سازمان ملل در ژنو عنوان کرد: ما در مورد تقریبا ۱۶ هزار شهید درغزه صحبت می‌کنیم. افرادی که بیش از ۶۰ درصدشان زنان و کودکان هستند و علاوه بر این بیش از ۴۲ هزار نفر دیگرشان هم زخمی شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟