حضور ۱۴ میلیون زائر حسینی از سراسر جهان به کربلا

  • انتشار: ۱۳ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 151801

والی کربلا اعلام کرد تا روز شنبه بیش از ۱۴ میلیون زائر از سراسر جهان به شهر کربلا وارد شده‌اند و امسال شاهد بزرگترین جمعیت در زیارت اربعین هستیم.

«نصیف الخطابی» والی کربلا اعلام کرد که تا روز شنبه بیش از ۱۴ میلیون زائر وارد شهر کربلا شده‌اند. زیارت اربعین امسال، بزرگترین زیارت طی سال‌های گذشته به شمار می‌آید. سازمان حج عراق به دستور نخست وزیر، هزار بس برای انتقال زائران از محور‌های جنوبی اختصاص داده است.

والی کربلا گفت: هر خانه در کربلا به یک موکب و هیئت تبدیل شده و ۲۸ هزار موکب حسینی در حال ارائه خدمات به زائران هستند.

وی ضمن درخواست از تمامی زائران برای تردد در مسیر‌های تعیین شده و عدم وارد شدن به مسیر تردد موترها گفت که با وجود تعداد زیاد زائران، اما روند حرکت زائران در جریان است.

الخطابی در انتها از نظارت مستقیم «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق بر طرح‌های اجرای موفقیت آمیز زیارت اربعین خبر داد.

از سوی دیگر سرتیپ «صلاح فاضل العیساوی» فرماندهی تیپ ۵۴ سازمان حشد الشعبی عراق در ولایت الانبار، روز یکشنبه از قرار گرفتن نیروهای این سازمان در وضعیت آماده باش حداکثری از نوع (ج) در پی هشدار نفوذ اعضای گروه تروریستی داعش به مناطق غربی این ولایت خبر داد.

وی در گفت‌‌وگو با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد: «در سایه تنش‌های امنیتی در عمق خاک سوریه به دلیل تحرکات آمریکا، از بیم نفوذ عناصر گروه تروریستی داعش از آن مناطق به سمت مناطق غربی عراق، نیروهای حشدالشعبی در وضعیت آماده‌باش قرار گرفته اند».

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟