جنگ اوکراین؛ امریکا از بسته کمکی ۶۰۰ میلیون دالری به کی‌یف خبر داد

  • انتشار: ۱۸ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 152331

وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) از ارائه بسته کمکی جدید ۶۰۰ میلیون دالری به اوکراین خبر داد.

پنتاگون اعلام کرد که بسته کمکی بلندمدت که قرار است برای خرید تعدادی تسلیحات و تجهیزات نظامی استفاده شود، از طریق صندوق ابتکار کمک امنیتی اوکراین (USAI) ارائه خواهد شد.

این بسته که شامل تجهیزات پایداری و ادغام سامانه‌های پدافند هوایی اوکراین، تجهیزات سامانه موشکی توپخانه با کارایی بالا (HIMARS)، گلوله‌های توپخانه، خودروهای جنگ الکترونیک، مهمات انهدام و تجهیزات پاکسازی مین است، همچنین شامل فعالیت‌های آموزشی و نگهداری خواهد بود.

بسته کمکی مورد بحث یک روز پس از آن منتشر شد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفر خود به اوکراین، بسته کمکی یک میلیارد دالری جدید به این کشور را اعلام کرد و از پیشرفت در حمله اوکراین به روسیه در هفته های اخیر خبر داد.

در چارچوب بسته کمکی یک میلیارد دالری، ۱۷۵ میلیون دالر کمک دفاعی به اوکراین داده خواهد شد. این کمک‌ها شامل موشک‌های هیمارس، سامانه‌های موشکی جاوالین، سامانه‌های ضد تانک و برای تانک‌های آبرامز گلوله‌های اورانیوم ضعیف شده است.

۳۰۰ میلیون دالر از این بسته شامل حمایت اجرای قانون برای برقراری نظم در مناطق آزاد شده از روسیه است.

۱۰۰ میلیون دالر از این بسته به عنوان «تامین مالی نظامی خارجی» و ۲۰۶ میلیون دالر به عنوان کمک‌های بشردوستانه داده می‌شود. بخش باقی مانده برای نیازهای بلندمدت اوکراین اختصاص داده خواهد شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟