جمعی از شخصیت های اهل سنت از حرم امام حسین(علیه السلام) زیارت کردند+ تصاویر

  • انتشار: ۲۱ دلو ۱۴۰۲
  • سرویس: بین المللدین و اندیشه
  • شناسه مطلب: 171682

اعضای کنفرانس بین المللی تصوف و جمعی از شخصیت های اهل تسنن از جمله وزیر اوقاف فلسطین از زیارت حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) ابراز خوشحالی کردند.

خبرگزاری نون نوشت: شیخ حاتم البکری وزیر اوقاف فلسطین پس از این زیارت گفت: «اولین بار است که به حرم امام حسین(علیه السلام) مشرف می شویم. این آستان مقدس و امام حسین(علیه السلام) یک نمونه در تاریخ اسلام است زیرا آن حضرت نوه پیامبر اکرم(ص) و پسر امام علی بن ابیطالب (علیه السلام) است و این مورد در خاندان پیامبر، مقام پیامبر و حالت تکوینی ارزش های زیادی در زندگی مسلمانان دارد.

وی افزود: ما امام حسین(ع) را ارج می نهیم و تقدیس می کنیم. ان حضرت مصداق بزرگ نارضایتی از ظلم و ظالمان و نمونه ای است که در بسیاری از موارد تاریخی برای ایجاد بارقه های امید در امت اسلامی و پایان دادن به آلام آنها کپی برداری شده است.

البکری افزود: امام حسین و اهل بیت علیهم السلام بخشی از عقیده ماست و به اذن خدا بر همین منوال باقی خواهد ماند.

شیخ بکر الرفاعی مفتی اهل سنت بعلبک لبنان نیز در حاشیه این زیارت از فعالیت های آستان های مقدس عراق تمجید کرد و گفت: کار شما متفاوت است و ما کارهای شما در عراق و لبنان و سوریه با چشم دیده ایم. این موضوع بر نگرش متمدن ویژه آستانهای مقدس کربلا دلالت می کند. فعالیت های شما در زمینه های مختلفی است و ما نیز حمایت خود را از شما اعلام می کنیم. این وجهه و این تصویر باید گسترش یابد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟