جبهه مقاومت: گفت‌وگوی سیاسی فراگیر به‌ رهبری سازمان ملل راه حل پایان جنگ در افغانستان است

  • انتشار: ۵ حوت ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 173185

جبهه مقاومت ملی افغانستان در رابطه به نتیجه نشست دوحه گفته که تنها راه حل بحران افغانستان انجام یک گفت‌وگوی سیاسی فراگیر است.

این جبهه روز جمعه، ۴ حوت ملاحظاتی را درباره نشست دوحه مطرح کرده که یکی از آنها غیابت جریان‌های سیاسی مخالف طالبان است.

این جبهه ضمن استقبال از نشست دوحه، تاکید کرده که رویکرد یک‌جانبه سازمان ملل متحد درباره افغانستان در نبود نیروهای سیاسی ملی و مخالف طالبان مایه نگرانی است.

جبهه مقاومت تصریح کرده است: «ما بر این باوریم که یک روند گفت‌وگوی سیاسی به رهبری سازمان ملل متحد شامل تمام ذی‌نفعان ملی و بین‌المللی در مورد بحران افغانستان یک راه‌حل واقعی برای پایان دادن به جنگ پایان‌ناپذیر است.»

این جبهه ضمن ابراز امیدواری نسبت به طرح تعیین نماینده‌ ویژه برای افغانستان، گفته که تبدیل شدن یوناما به یک بازی‌گر فعال و بی‌طرف با قابلیت جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در افغانستان نیاز است.

جبهه مقاومت ملی افغانستان تاکید کرده است که نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان باید بی‌طرف، نفوذناپذیر، آشنا با ماهیت درگیری در افغانستان و از سطح بلند اعتبار بین‌المللی برخوردار باشد.

جبهه مقاومت افزوذه است که تعامل اقتصادی و امنیتی با طالبان بدون در نظرداشت خواست‌های بین‌المللی باعث وخامت بیشتر اوضاع کشور خواهد شد.

این جبهه خاطرنشان کرده که با اهداف مطرح شده در نشست دوحه برای ختم منازعه در افغانستان موافق است.

این در حالی است که سازمان ملل متحد ۱۸ و ۱۹ فبروری نشستی را برای بررسی تعامل هماهنگ کشورها با افغانستان برگزار کرد که طالبان و جریان‌های سیاسی و‌ نظامی مخالف این گروه در آن حضور نداشتند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟