ثبت بیش از ۸۰۰ هزار درخواست پناهندگی در سال جاری در اتحادیه اروپا

  • انتشار: ۱۸ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 156201

آمار درخواست‌های پناهندگی در اتحادیه اروپا به علاوه سویس و ناروی در سال روان می‌رساند که شمار مجموعی تقاضاهای پناهندگی تا اخیر سال به بالای یک میلیون خواهد رسید.

روزنامه آلمانی «ولت» با رجوع به آمارهای جدید و قبلی آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا «EUAA» گزارش داده است که از آغاز سال روان بیش از ۸۰۰ هزار درخواست پناهندگی در اتحادیه اروپا، سویس و ناروی ارائه شده است.

به این ترتیب، تعداد متقاضیان پناهندگی تا اخیر امسال به بلندترین رقم از سال ۲۰۱۶ به این سو خواهد رسید. در سال ۲۰۱۶ در اوج بحران مهاجرت ۱.۲۳ میلیون درخواست پناهندگی در این کشورها ثبت شده بود.

بر بنیاد معلومات آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا «EUAA» بیشترین افزایش در لاتویا (۱۷۰ درصد) و استونیا (تقریبا ۱۲۰ درصد) ثبت شده است که عمدتاَ ناشی از مهاجرت‌های غیرقانونی از بلاروس در نتیجه جنگ اوکرایین بوده است.

طبق آمار آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا، آلمان در میان کشورهایی که بیشترین متاقضیان پناهندگی را ثبت کرده اند در جایگاه سوم قرار دارد. درخواست‌های پناهندگی در این کشور در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته ۷۴ درصد افزایش یافته است.

بر اساس معلومات آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا تقریباَ یک سوم درخواست‌های پناهندگی در آلمان توسط شهروندان سوریه ارائه شده است. بعد از آن پناهجویان از افغانستان و ترکیه قرار دارند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟