ثبت بیش از ۵۰۰ هزار موتر بی‌مدرک از سوی ریاست ترافیک طالبان

  • انتشار: ۱۷ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 156064

مسئولان ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله طالبان می‌گویند که در پنج ماه گذشته، بیش از ۵۰۰ هزار موتر فرمان‌راسته‌ی بی‌مدرک (یک‌کلید) را در سراسر کشور ثبت کرده است.

این ریاست همچنان اعلام کرده که هم‌اکنون به موترهایی که در این مدت ثبت شده اند، پلیت موقت با اعتبار سه‌ساله توزیع می‌شود.

حسیب‌الله مختار، رییس عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله طالبان به سلام‌وطندار گفت برای آن شمار موترهای فرمان‌راسته‌ی بی‌مدرک که هنوز ثبت نشده، منتظر تصمیم نهایی کابینه اند.

او می‌افزاید: «بر اساس فیصله‌ی کابینه‌ی امارت اسلامی، در آغاز امسال روند ثبت موترهای یک‌کلید در سراسر افغانستان آغاز شد و از مالکان موترهای فرمان‌راسته‌ی بدون اسناد بارها خواسته شد که موترهای خود را ثبت کنند و بیش از ۵۰۰ هزار موتر بی‌مدرک ثبت شده است.»

وی افزود: اکنون برای موترهای ثبت‌شده، توزیع پلیت موقت جریان دارد و برای آن موترهای بدون اسناد که ثبت نشده، منتظر تصمیم نهایی کابینه هستیم.

بر اساس آمار ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله طالبان اکنون ۵۵۰ هزار موتر در سطح شهر کابل گشت‌وگذار دارد که از این میان، پیش از این ۵۰ هزار آن موترهای یک‌کلید بود و هم‌اکنون بیش‌تر این موترها پس از ثبت، پلیت موقت با اعتبار سه‌ساله دریافت کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟