تولد بیش از ۱۷٫۶ میلیون کودک در گرسنگی طی سال جاری در جهان

  • انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161141

امسال به دلیل سوء تغذیه مادران، ۹۵ درصد زایمان‌ها در جهان، در آفریقا و آسیا تحقق خواهد یافت.

سازمان جامعه مدنی موسوم به «کودکان را زنده نگاه دارید» مستقر در انگلیس با استفاده از آخرین داده‌های کشوری سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در مورد گسترش سوء تغذیه و تخمین‌های سازمان ملل در مورد تعداد تولدها، تحقیق جدید روز جهانی کودک را منتشر کرد.

در این تحقیق گفته شد، امسال بیش از ۱۷٫۶ میلیون کودک در گرسنگی به دنیا می‌آیند که در مقایسه با ۱۰ سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشته است.

در تحقیق با اشاره براینکه، بی‌ثباتی اقتصادی، درگیری‌ها و تغییرات آب و هوایی مکرر باعث افزایش بحران گرسنگی ویرانگر شده است که هر گوشه از جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، خاطرنشان شد، امسال بدلیل سوء تغذیه مادران، ۹۵ درصد زایمان‌ها در جهان، در آفریقا و آسیا تحقق خواهد یافت.

از سوی دیگر، گفته شد که داده‌ها شامل تأثیر تشدید خشونت در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بر گرسنگی یا نرخ زاد و ولد در منطقه نمی‌شود.

در تحقیق پیش‌بینی شده است که جمهوری دموکراتیک کنگو که حداقل ۲۵ درصد از جمعیت آن با گرسنگی مزمن روبرو هستند، “در سال جاری کشوری با بیشترین تعداد نوزادان متولد شده با سوء تغذیه ” خواهد بود.

در این تحقیق که تخمین زده می‌شود در جمهوری دموکراتیک کنگو حدود ۱٫۵ میلیون نوزاد در پنجه گرسنگی به دنیا می‌آیند، پیش‌بینی می‌شود که این تعداد “بالاترین رقم ثبت‌شده برای این کشور” از زمان شروع ثبت داده‌های فائو در سال ۲۰۰۱ باشد.

برآوردها نشان می‌دهد که در جمهوری دموکراتیک کنگو، در سال جاری حدود ۶٫۶ میلیون کودک زیر ۵ سال دچار سوءتغذیه خواهند شد.

سازمان مورد بحث طی بیانیه‌ای در رابطه با این تحقیق، خطاب به رهبران جهان که امروز در اجلاس جهانی امنیت غذایی در انگلیس برگزار شد، گرد هم آمدند، از آنها خواست تا علل اصلی ناامنی غذایی و تغذیه حاد را مورد بررسی قرار دهند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟