توافق اعضای اتحادیه اروپا بر سر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای صنعتی

  • انتشار: ۸ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 162381

کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعلام کردند که به توافق اولیه‌ای در مورد محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای از جمله در مرغداری‌‌‌ها، مزارع پرورش خوک و معادن سنگ دست یافته‌اند.

شورای اروپا به نمایندگی از کشورهای عضو در بیانیه‌ای اعلام کرده که اتحادیه اروپا «انتشار گازهای مضر صنعتی» را کاهش می‌دهد و «دسترسی عمومی به اطلاعات» را بهبود می‌بخشد.

رادان کانف، نماینده پارلمان اروپا می‌گوید اتحادیه اروپا قرار است «به طور قابل توجهی» انتشار گازهای گلخانه‌‌ای را کاهش دهد و در عین حال جریمه‌های سنگینی برای شرکت‌هایی که این قوانین را زیر پا می‌‌گذارند در نظر گرفته است.

گفته می‌شود این مجازات‌‌ها شامل جریمه‌های نقدی به میزان حداقل سه درصد از گردش مالی سالانه یک شرکت در اتحادیه اروپا خواهد بود.

با تصویب این توافقنامه، از سال ۲۰۳۰ مزارع بزرگ پرورش حیوانات از جمله مزارع پرورش خوک با بیش از ۳۵۰ حیوان و مرغداری‌هایی با بیش از ۳۰۰ مرغ تخمگذار شامل اجرای این قوانین خواهند شد.

این توافقنامه هنوز به طور رسمی به تصویب نرسیده است.

اتحادیه اروپا قصد دارد با بازنگری قوانین موجود در مورد انتشار گازهای گلخانه‌ای و دفن زباله، میزان آلودگی هوا، خاک و آب را تا حد امکان کاهش دهد.

این توافقنامه با امضای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا در روزنامه‌‌های رسمی انتشار خواهد یافت و سه هفته پس از انتشار لازم‌الاجرا خواهد بود.

این توافقنامه همچنین قرار است از سال ۲۰۲۸ هر پنج سال یک بار مورد بررسی کمیسیون قرار گیرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟