تمهیدات مقابله با کرونا در کره شمالی سخت‌تر می‌شود

  • انتشار: ۷ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 90398

به نقل از خبرگزاری کی سی ان ای، به دنبال اعلام نخستین مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در کره شمالی و احتمال شیوع بیماری در این کشور، دولت پیونگ یانگ امروز سه شنبه اعلام کرد تمهیدات و اقدامات خود را برای مقابله سراسری با کووید-۱۹ سخت‌تر می‌کند.

شهر کائسونگ که نخستین مورد ویروس کرونا در آن شناسایی شده است، در حال حاضر، در قرنطینه کامل به سر می‌برد و به شدت از مرز‌های آن محافظت می‌شود.

خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد علاوه بر رعایت تدابیر سختگیرانه برای مقابله با کرونا در این شهر، سایر شهر‌ها نیز با تمهیدات سنگین بهداشتی کنترل می‌شوند. دولت کره شمالی همچنین از آزمایش تمامی شهروندان شهر کائسونگ خبر داد.

پیونگ یانگ می‌گوید عامل انتشار ویروس کرونا در این کشور مربوط به یک تبعه فراری است که به تازگی از کره جنوبی به کشور بازگشته است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دستور داده است شهر کائسونگ که این تبعه فراری مبتلا به کرونا در آنجا حضور داشته قرنطینه شود.

پیش‌تر پیونگ یانگ مدعی بود هیچ موردی از ابتلا به کرونا در این کشور گزارش نشده است. با این حال، کره شمالی آمادگی خود برای استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا را اعلام کرده است.

منبع: yjc

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟