تصاویری از حضور پاپ در بزرگترین کلیسای عراق

  • انتشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 108118

پاپ فرانسیس به بازدید بزرگترین کلیسای عراق رفت که از سوی ترویست‌های داعش تخریب شده بود.

به نقل از نشریه گاردین، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان امروز، و در سومین و آخرین روز سفر خود به عراق به شمال ابن کشور سفر کرد تا برای کشته شدگان حملات تروریستی داعش در بزرگترین کلیسای عراق که از سوی عناصر تروریستی داعش تخریب شده بود، دعا کند.

بر اساس گزارش نشریه گاردین، واتیکان انتظار دارد سفر پاپ به این کلیسا، سبب گرد آوردن جامعه مسیحیان در عراق و تشویق آن‌ها به ماندن در این کشور با وجود دهه‌ها جنگ و بی ثباتی شود.

پاپ فرانسیس امروز وارد کلیسای قدیمی «الطاهره» در شهر مسیحی «قره قوش» در ولایت موصل شد تا برای کشته شدگان حملات تروریستی داعش دعا کند.سفر پاپ به کلیسای طاهره پس از آن صورت گرفت که وی از میدان «حوش البیعه» (که در آن ۴ کلیسا وجود دارد) در شهر موصل دیدار و سخنانی را ایراد کرد که طی آن خواهان بازگشت مسیحیان به شهر موصل عراق شد؛ شهری که درگیری‌های مسلح و جنگ سبب مهاجرت مسیحیان آن شده بود.

صد‌ها نفر از ساکنان شهرک قره قوش در شهر موصل عراق امروز به استقبال رهبر کاتولیک‌های جهان رفتند. در این دیدار پاپ فرانسیس به سخنان مسیحیان قره قوش در زمان تسلط گروه تروریستی داعش بر این شهر گوش کرد.

کلیسای سریانی طاهره، بزرگترین کلیسای عراق و یکی از بزرگترین کلیسا‌های خاورمیانه از لحاظ وسعت، مهندسی و زیبایی به حساب می‌اید.

کلیسای بزرگ طاهره

این کلیسا که در زمان جنگ جهانی دوم بنا شد، در تاریخ هفتم اکتبر ۱۹۴۷ و با حضور نماینده پاپ از واتیکان و پس از ۱۶ سال گذشت از زمان ساخت، افتتاح شد. این کلیسا یکی از کلیساهاس سریانی به حساب می‌آید.

در فوریه ۲۰۱۵ این کلیسای تاریخی به دست عناصر داعش منفجر شد که در پی آن بخش‌هایی از راهرو‌های داخلی آن و دیوار‌های خارجی آن تخریب شد.

دو سال پیش و با حمایت مالی امارات، یونسکو اعلام کرد در حال کار برای ترمیم کلیسای کاتولیکی طاهره است و این کلیسا فعالیت‌های خود را در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟