ترامپ: ارتش امریكا در صورت لزوم می تواند به سوریه و افغانستان بازگردد

  • انتشار: ۱۵ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 53166

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا گفت در صورت لزوم نیروهای امریکایی پس از بیرون شدن، دوباره میتواند به سوریه و افغانستان باز گردد، وی تاکید نمود پس از بیرون شدن نیروهای این کشور «نیروهای اطلاعاتی آمریکا» همچنان در افغانستان باقی خواهد ماند.

ترامپ در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی سی بی اس گفت: “آیا می دانید که چه کاری انجام خواهیم داد؟ ما در صورت لزوم به سوریه و افغانستان باز می گردیم. ما هواپیماهای بسیار سریع داریم، ما هواپیماهای باربری بسیار خوبی داریم. ما می توانیم خیلی سریع دوباره برگردیم”.

وی بیان داشت، امریکا برای اینکه مراقب ایران باشد، نیاز به حضور نظامی در عراق دارد.

ترامپ در پاسخ به این پرسش که آیا نیروهای امریکا در افغانستان باقی می ماند، گفت:”بلی، من اطلاعات را در آنجا خواهم گذاشت. به هر حال اطلاعات واقعی را خواهم گذاشت”.

در همین حال، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا گفت، که  اگر دیدم لانه‌هایی شکل می‌گیرد کاری خواهم کرد. اما برای ما هزینه کردن 51 میلیارد دالر مانند سال گذشته و یا هم اگر میانگین هزینه‌ها را ببینید، یعنی درباره آماری حرف می‌زنید که هیچ کسی هیچگاه پیش از این نشنیده است.

پیش از این ترامپ گفته بود، که اگر موافقتنامه های صلح درباره حل و فصل درگیری ها در افغانستان انجام شود، آماده است که نیروهای نظامی امریکا را از افغانستان بیرون کند. 

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟