تاکید نماینده اتحادیه اروپا بر گسترش بردباری در جوامع برای مبارزه با تروریزم

  • انتشار: ۳۰ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 153910

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی اعلام کرد که در مبارزه موثر با تروریزم، بر گسترش بردباری در جوامع تاکید کرد.

جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی با بیان اینکه اقداماتی مانند آتش زدن قرآن کریم توسط تروریست‌ها مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، بر این نکته تاکید کرد که برای مبارزه موثر با تروریزم، گسترش بردباری در جوامع ضروری است.

بورل که برای شرکت در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک، ایالات متحده آمریکا رفته است، سخنرانی افتتاحیه سیزدهمین نشست وزیران مجمع جهانی مبارزه با تروریزم را ایراد کرد.

بورل که با سمیح شکری، وزیر امور خارجه مصر به طور مشترک ریاست جلسه‌ای را بر عهده داشت، تاکید کرد که برای مبارزه موثر با تروریزم باید تساهل در جوامع تشویق شود.

جوزپ بورل، اغلب شاهد اعمال تحریک آمیز، اعمال نابردباری و نفرت در جوامع خود هستیم. ما شاهد سوزاندن قرآن هستیم. این موارد به طور مکرر توسط تروریست‌ها برای گسترش ایدئولوژی تحریف شده خود، سازماندهی و انجام اقدامات تروریستی مورد سوء استفاده قرار می گیرند.”

بورل در بیانیه خود در رابطه با قرآن‌سوزی در سوئد و دانمارک در ماه های تابستان گفت: اتحادیه اروپا به دنبال اقدامات برخی افراد در اروپا که به بسیاری از مسلمانان آسیب رساند، مخالفت قاطعانه و قاطع خود را با هر گونه ترویج نفرت و نابردباری مذهبی تکرار می‌کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟