تاکید رئیس جمهور آلمان بر محدود کردن مهاجرت غیرقانونی

  • انتشار: ۱۱ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 155413

رئیس جمهور آلمان بر محدود کردن مهاجرت غیرقانونی به تازگی تاکید کرده است.

به نقل از رسانه‌های آلمانی، فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان فدرال طرفدار محدود کردن پذیرش مهاجران در آلمان است. او گفته است در این «هیچ جای سوال نیست که ما به محدود کردن ورود [پناهجویان] نیاز داریم.»

فرانک والتر اشتاینمایر به رسانه «آ ار دی» گفته است که محدود ساختن ورود مهاجران تنها در صورتی محقق می‌شود که آلمان همراه با سایر کشورهای عضو اروپا مرزهای خارجی را کنترول کند.

به گفته او، علاوه بر این باید بررسی دوسیه آن پناهجویانی که چانس پذیرش اندک دارند یا اصلاً چانس پذیرش ندارند، باید در مرزهای خارجی ممکن شود و افرادی که دوسیه شان رد می‌شود از همانجا اخراج گردند.

اشتاینمایر گفته است: «در صورتی که ما این قواعد را عملی کنیم که فعلاَ در چنین مسیری قرار داریم، بعداَ شمار ورود [پناهجویان] به آلمان کاهش خواهد یافت.»

او گفته است که این کاری دشوار است. به گفته او، در بحث‌ها باید استفاده از بیاناتی که گویا راه حل ساده‌ای برای این وضعیت وجود دارد، پرهیز کرد. اشتاینمایر خواستار همکاری حکومت فدرال‌، ایالت‌ها و نواحی شده است.

فعلاَ فضای سیاسی متاثر از مبارزات انتخاباتی در دو ایالت بایرن و هسن است.

رئیس جمهور آلمان گفته است: «بسیار امیدوارم که پس از این [انتخابات]، بار دیگر فضایی ایجاد شود که در آن احزاب دموکراتیک با یکدیگر به تفاهم برسند.»

اشتاینمایر به پرسشی در مورد افزایش محبوبیت حزب «بدیل برای آلمان» در نظر سنجی‌ها گفت که او می‌داند در دموکراسی‌ها مردم نارضایتی خود را ابراز می‌کنند.

او افزود: «من با آن‌هایی که از صدای دموکراتیک خود برای حمایت از جنبش‌های استفاده می‌کنند که بنیاد شان را بی‌اعتنایی به دموکراسی تشکیل می‌دهد، هیچ تفاهمی ندارم. به همین خاطر من قویاَ اصرار می‌کنم که با رای خود مسئولانه رفتار کنید.»

اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان نیز در اخیر هفته از محدود کردن مهاجرت‌های فزاینده به آلمان سخن گفت. شولتس به «شبکه هئیت تحریریه آلمان» گفته است: «رقم پناهجویانی که تلاش می‌کنند خود را به آلمان برسانند در حال حاضر بلند است.»

حکومت فدرال آلمان در حال حاضر با دست کم شش کشور در مورد توافقنامه‌های مهاجرت در حال مذاکره است. هدف این مذاکرات این است که اخراج پناهجویان رد شده به کشورهای شان ممکن گردد و در عوض مهاجرت نیروی کاری متخصص به آلمان تنظیم گردد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟