تاکید دبیرکل ناتو به ادامه حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه

  • انتشار: ۶ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 154846

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو به ادامه حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه تاکید کرده است.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در دومین دیدارش از اوکراین پس از آغاز جنگ با روسیه و مذاکرات با ولودیمیر زلنسکی رئیس دولت این‌کشور طی یک مصاحبه مطبوعاتی مشترک ضمن اشاره به پیشرفت‌ تدریجی نیروهای اوکراین در جبهه‌های نبرد پیام ادامه حمایت از اوکراین را داد.

استولتنبرگ ضمن اشاره به اینکه با زلنسکی در خصوص اقدامات آتی ناتو برای حمایت از اوکراین و برآورد فوری‌ترین نیازهای این‌کشور بحث و گفت‌وگو کردند اعلام داشت: اوکراین بیش از هر زمان دیگری به ناتو نزدیک است.

استولتنبرگ با اشاره به اینکه در مجمع بین‌المللی صنایع دفاعی که قرار است فردا در کی‌یف برگزار شود، ناتو و بیش از بیست کشور دیگر شرکت خواهند کرد. این مجمع فرصت مهمی برای شرکت‌های اوکراینی برای تاسیس برقراری شراکت‌های جدید در این عرصه فراهم خواهد کرد. زیرا بدون وجود صنایع نمی‌توان از دفاع سخن گفت.

دبیرکل ناتو ضمن تاکید بر واگذاری سلاح‌های پیشرفته و موثر از سوی کشورهای ناتو به اوکراین، از تانک‌های آبرامز آمریکا، سیستم‌های پدافند هوایی و موشکی مدرن و همچنین آموزش خلبانان اوکراینی برای استفاده از جنگنده‌های “اف ـ ۱۶” سخن گفت.

استولتنبرگ به وضعیت کنونی جنگ روسیه و اوکراین اشاره کرده و گفت: نیروهای اوکراین مرحله به‌مرحله دستاوردهای مهمی در میدان جنگ کسب می‌کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟