بقایای راکت چینی روی اقیانوس هند متلاشی شد

  • انتشار: ۱۹ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 112436

آژانس فضایی چین اعلام کرد بخش بزرگ راکت چینی Long March-5 پس از ورود به جو زمین بر فراز اقیانوس هند متلاشی شد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ بقایای ۱۸ تنی موشک چینی که یکشنبه وارد جو زمین شده بود، در حدود ۷۲٫۴۷ E طول و ۲٫۶۵ N عرض جغرافیایی بر فراز اقیانوس هند متلاشی شد.

مقامات در پکن گفته بودند که خطر سقوط بخش موشک Long March-۵B که اولین ماژول ایستگاه فضایی جدید چین را در تاریخ ۲۹ آوریل به مدار زمین پرتاب کرده وجود ندارد. “دفتر مهندسی فضایی سرنشین چین” گفت: بیانیه، ارائه مختصات برای یک نقطه در اقیانوس هند در نزدیکی مالدیو است. این گزارش اضافه کرد که قسمت عمده موشک از هم پاشید و در حین ورود مجدد نابود شد.

سرویس نظارت Space-Track که از داده‌های ارتش آمریکا استفاده می‌کند، ورود مجدد را نیز تأیید کرد. این توئیت در توئیتر خود نوشت: “همه افراد دیگری که به دنبال ورود مجدد LongMarch۵B هستند می‌توانند استراحت کنند. موشک خراب است. ” نزول این بخش با پیش بینی‌های برخی از متخصصان مطابقت دارد که با توجه به اینکه ۷۰ درصد کره زمین توسط آب پوشیده شده است، ممکن است بقایایی به اقیانوس ریخته شود. اما ورود مجدد کنترل نشده چنین شیء بزرگی، علی‌رغم وجود شانس آماری کم، نگرانی‌هایی را درباره خسارات احتمالی و تلفات جانی ایجاد کرده است. 

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟