بریتانیا مذاکرات تجاری با کوریای جنوبی را آغاز می‌کند

  • انتشار: ۳۰ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161210

دفتر ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، اعلام کرده است که لندن و سیول در جریان سفر یون سوک یول، رییس جمهور کوریای جنوبی به بریتانیا، مذاکرات بر سر یک توافقنامه تجارت آزاد جدید (FTA)، را آغاز و یک توافق دیپلماتیک جدید را امضا خواهند کرد.

قرار است یون سوک یول روز سه‌شنبه، ۲۱ نوامبر، طی یک سفر رسمی وارد لندن، پایتخت بریتانیا شود.

سوناک در بیانیه‌ای گفته است: «از طریق توافقنامه جدید داونینگ استریت، سرمایه‌گذاری، تقویت تجارت و دوستی ایجاد می‌کنیم که نه تنها از ثبات جهانی حمایت می‌کند، بلکه از منافع ما نیز محافظت خواهد کرد.»

به گفته وی، این توافق سبب افزایش سرمایه‌گذاری، اقتصاد و حمایت از مشاغل در هر دو کشور خواهد شد.

یون که در تلاش ایجاد روابط نزدیک با کشورهای همسوی کوریای جنوبی است، قرار است پیش از ملاقات با سوناک در پارلمان بریتانیا در باره توافق جدید میان دو کشور سخنرانی کند.

همکاری نزدیک در بخش نیمه‌ هادی‌ها که کوریای جنوبی تولیدکننده اصلی آنها‌ است و همچنان هوش مصنوعی از مفاد این توافقنامه عنوان شده است.

به گزارش رویترز، یون سوک یول پیش از سفرش به لندن به اعضای جامعه کوریای جنوبی گفته است که کشورش و بریتانیا شرکای هستند که ارزش‌های جهانی آزادی، حقوق بشر و حاکمیت قانون را تقویت می‌کنند و یک جامعه اقتصادی را از طریق تجارت تشکیل می‌دهند.

وی تاکیده کرده است که دو کشور همکاری‌های خود را در حوزه امنیت سایبری و صنایع دفاعی نیز گسترش خواهند داد.

بریتانیا ابراز امیدواری کرده است که توافق تجاری جدید، راه را برای افزایش تجارت دیجیتال و ساده‌سازی روند پیچیده کنونی هموار کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟