برنامه جهانی غذا به بیش از ۱۲ هزار خانواده در شش ولایت کمک‌های نقدی و غیرنقدی انجام داد

  • انتشار: ۱۷ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 167526

مقام‌های محلی طالبان از توزیع کمک‌های نقدی و غیرنقدی به ۱۲ هزار ۷۵۴ خانواده توسط برنامه جهانی غذا در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، نورستان، پروان، سمنگان و پکتیکا خبر می‌دهند.

مولوی قسمت‌الله مبارز، رییس احیاء و انکشاف دهات طالبان در ننگرهار می‌گوید که برنامه جهانی غذا روز یک‌شنبه، ۱۷ جدی به دو هزار و ۳۹۰ خانواده نیازمند و آسیب‌دیده از آفات طبیعی شش قلم مواد غذایی توزیع کرده است.

از سوی دیگر، مولوی احسان‌الله احمد، رییس انکشاف دهات طالبان در نورستان می‌گوید که به دو هزار و ۱۷۵ خانواده نیازمند در ولسوالی واما و دوآب این ولایت مواد غذایی برنامه جهانی غذا توزیع شده است.

در همین حال، برنامه جهانی غذا نزدیک به پنج میلیون افغانی پول نقد را به یک هزار و ۴۹۳ خانواده در ولایت لغمان توزیع کرده است.

مولوی رحیم‌الله، معاون طالبان برای ولسوالی علیشنگ لغمان گفته است که برنامه جهانی غذا به یک هزار و ۴۹۳ خانواده نیازمند و بی.بضاعت پول نقد توزیع کرده است.

او افزوده که به هر خانواده نیازمند سه هزار‌و ۲۰۰ افغانی توزیع شه است که مجموع پول کمک شده چهار میلیون و ۷۷۷ هزار و ۴۰۰ افغانی می‌شود.

از جانبی، مقام‌های ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در سمنگان با نشر خبرنامه‌ای می‌گویند که روز گذشته به چهار هزار و ۱۰۹ خانواده در ولسوالی دره‌صوف بالا این ولایت کمک‌های مواد خوراکی برنامه جهانی غذا با همکاری تخنیکی موسسه تقویت اجتماعی ASIO توزیع شده است.

در ادامه، به گفته مقام‌ها در ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در پروان برنامه جهانی غذا به همکاری تخنیکی AWARD به یک هزار و ۵۲۰ خانواده بی‌بضاعت شش قلم مواد خوراکی را در مرکز این ولایت توزیع کرده است.

با این حال، مسوولان ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در پکتیکا امروز با نشر خبرنامه‌ای گفته که به یک هزار و ۴۰ خانواده نیازمند در ولسوالی دیله این ولایت از سوی سازمان جهانی غذا مواد غذایی توزیع شده است.

مواد خوراکی کمک‌شده در این ولایت‌ها شامل آرد، روغن، نمک، دال‌نخود و غذایی مقوی به اطفال می‌شود.

پیش از این نیز برنامه جهانی غذا برای ده‌ها هزار خانواده نیازمند در ولایت‌های مختلف کمک توزیع کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟