برنامه جهانی غذا به بیش از ۱۱ هزار خانواده در چهار ولایت کمک توزیع کرد

  • انتشار: ۲۱ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 168071

مقام‌های محلی طالبان در هرات، تخار، پروان و پکتیکا از توزیع پول نقد و مواد خوراکی به ۱۱ هزار و ۶۲۳ خانواده نیازمند در این ولایت‌ها خبر می‌دهند.

ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در هرات روز چهارشنبه، ۲۰ جدی گفته که به چهار هزار و ۲۶۰ خانواده نیازمند در ولسوالی انجیل این ولایت از سوی برنامه جهانی غذا مبلغ ۱۳ میلیون و ۶۴۰ هزار افغانی پول نقد توزیع شده است.

از سویی هم، ریاست انکشاف دهات طالبان در تخار از توزیع کمک نقدی به شش هزار و ۱۵۳ خانواده نیازمند در شهر تالقان مرکز این ولایت خبر داده است.

براساس گفته‌های این ریاست، به هر خانواده مبلغ سه هزار و ۲۰۰ افغانی پول نقد از سوی برنامه جهانی غذا توزیع شده است.

در همین حال، ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در پروان از توزیع مواد خوراکی به یک هزار و ۱۰۰ خانواده نیازمند در ولسوالی سرخ پارسای این ولایت از سوی برنامه جهانی غذا خبر داده است.

همچنان، ریاست انکشاف دهات طالبان در پکتیکا گفته که به یک هزار و ۱۱۰ خانواده نیازمند در ولسوالی یوسف‌خیل این ولایت از سوی برنامه جهانی غذا مواد خوراکی توزیع شده است.

مواد کمک شده شامل آرد، روغن، دال و غذای مقوی به کودکان بوده است.

این در حالی است که با فرارسیدن فصل سرما، نیازمندی خانواده‌ها به کمک‌ها افزایش یافته است و نهادهای امدادرسان نیز به‌دلیل جلوگیری از گرسنه‌گی کمک‌های‌شان را به مردم آسیب‌دیده بیشتر کرده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟