آغاز بررسی ساخت دومین تونل سالنگ

  • انتشار: ۱۲ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعیاقتصاد
  • شناسه مطلب: 25311

مسؤولان وزارت فواید عامه امروز (دوشنبه ۱۲ سرطان) می‌گویند که قراراست تا یک ماه دیگر یک شرکت آسترالیایی، بررسی‎های فنی و اقتصادی دومین تونل سالنگ را با طول ۱۲ کیلومتر و با هزینۀ بیش از ۳۰ میلیون دالر، آغاز می کند.

کمیسیون تدارکات ملی می گوید که آغاز بررسی‎های فنی و اقتصادی تونل جدید سالنگ از این کمیسیون گذشته است و بررسی‎های فنی واقتصادی این تونل با هزینه ۳۲ میلیون دالر از سوی یک شرکت خصوصی خارجی، به زودی آغاز خواهند شد.

بختیار نجمان، مسؤول بخش پیمان‎های کمیسیون تدارکات ملی در این باره گفت: “پیمان بررسی‎های فنی و اقتصادی تونل جدید سالنگ از کمیسیون تدارکات ملی طی مراحل شده است و قرار است که بر بنیاد نیاز جدید که وجود دارد، این پروژه ازسوی یک شرکت خارجی آغاز شود و باید بگویم که این پروژه مربوط وزارت فواید عامه است.”

تونل جدید سالنگ از منطقۀ اولنگ با گذشتن از دل کوهای هندوکش به دوشاخ کشیده می‎شود و بررسی‌های فنی این تونل از سویی یک شرکت آسترالیایی در سه سال آینده، تکمیل خواهند شد.

هرچند هزینۀ مجموعی ساخت تونل جدید سالنگ روشن نیست، اما پیش از این وزارت فواید عامه هزینه حفر این تونل را در حدود یک میلیارد دالر، تخمین کرده است.

مهدی روحانی، سخنگوی وزارت فواید عامه در این باره گفت: “بررسی‎های فنی این پروژه تا سه سال دیگر از سوی شرکت آسترالیایی تمام خواهند شد و در بخش تمویل این پروژه بانک توسعه‎یی آسیایی وعده کرده است و درعملی شدن این پروژه نیز، مشکلی وجود نخواهند داشت.”

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟