بازداشت ۷ نفر در پی «توهین‌های نژادپرستانه» به ستاره رئال مادرید در اسپانیا

  • انتشار: ۲ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: ورزشی
  • شناسه مطلب: 139846

در پی توهین هواداران تیم فوتبال والنسیا به وینیسیوس جونیور، بازیکن جوان باشگاه رئال مادرید، پلیس روز سه‌شنبه هفت مرد جوان را در ارتباط با اقدامات نژاد پرستانه دستگیر کرد.

به نقل از یورونیوز، همچنین لالیگای اسپانیا خواستار تغییر قوانین این کشور در راستای مبارزه با اقدامات نژادپرستانه در استادیوم‌ها شد.

اگرچه وینیسیوس روز گذشته گفته بود «لالیگای اسپانیا اکنون متعلق به نژادپرستان است» و «اسپانیا به عنوان یک کشور نژادپرست شناخته می‌شود» اما انتظار می‌رود که این بازیکن ۲۲ ساله در رئال مادرید باقی بماند. کارلو آنجلوتی، سرمربی تیم رئال مادرید نیز حمایت کامل خود را از وینیسیوس جونیور ابراز کرد.

آقای آنجلوتی قوانین اسپانیا برای مبارزه با نژادپرستی را «منسوخ» دانست و گفت که اگر قرار باشد بازیکنانش بار دیگر در طول بازی مورد آزار قرار بگیرند، آن‌ها را از زمین خارج خواهد کرد.

پس از آن‌که یک عروسک بادی وینیسیوس جونیور در حالی که پیراهن رئال مادرید وی را با شماره ۲۰ بر تن داشت در مقابل زمین تمرین باشگاه دار زده و همراه پرچم ۱۶ متری راه‌راه قرمز و سفید اتلتیکو مادرید، حریف رئال از پلی آویزان شد، پلیس تحقیقات مربوط به جرایم نفرت محور را آغاز کرد.

درپی این تحقیقات، چهار مرد در مادرید بازداشت شدند که بنابر اعلام پلیس سه نفر از آن‌ها عضو گروهی از هواداران افراطی یکی از باشگاه‌های این شهر هستند. این گروه پیش‌تر با هدف مهار خشونت در طول بازی توسط پلیس با عنوان «پرخطر» شناسایی شده بود.

پلیس اسپانیا در توئیتی از بازداشت سه مرد جوان دیگر در والنسیا به دلیل اقدامات نژادپرستانه علیه وینیسیوس جونیور در دیدار والنسیا و رئال مادرید خبر داد.

روز گذشته در پی شکایت باشگاه رئال مادرید از رفتار نژادپرستانه هواداران تیم فوتبال والنسیا، لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت که فوتبال این کشور درگیر مسائل مرتبط با نژادپرستی است.

وینیسیوس جونیور در پستی در شبکه‌های اجتماعی با «غیرانسانی» خواندن این اقدامات نژادپرستانه از حامیان و رسانه‌ها خواست تا در پاسخگو نگاه داشتن لالیگا بکوشند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟