بارش و سرمای شدید برف در چین

  • انتشار: ۲۵ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 164402

در پی برودت شدید هوا در چین که سیستم حمل و نقل این کشور را تحت‌الشعاع قرار داد و به وقوع تصادف ریلی در پکن منجر شد، رییس جمهور چین دستور واکنش اضطراری همه‌جانبه صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به‌دنبال کاهش چشمگیر دما و بارش سنگین برف در پایتخت چین، یخ‌زدگی ریل به تصادف دو دستگاه قطار شهری منجر شد و ۵۱۵ نفر را راهی بیمارستان کرد؛ در پی این سانحه، شی جین‌پینگ، رییس جمهور چین دستور واکنش اضطراری «همه‌جانبه» صادر کرد.

به گفته مقامات در پی تصادف ریلی در پکن، ۱۰۲ تن دچار شکستگی شده و در بیمارستان‌ها تحت مداوا هستند.

این حادثه در منطقه کوهستانی غرب پکن و در یکی از خطوط مترو که بخشی از روی زمین امتداد یافته است، رخ داد. مقامات حمل و نقل شهری اعلام کردند که یکی از قطارها در مسیر سرازیری قادر به ترمز و حفظ تعادل نبود و با قطار دیگری که به دلیل یخبندان و لغزندگی ریل‌ها متوقف شده بود، برخورد کرده است.

بارش غیرعادی برف در چین؛ سانحه ریلی ۵۱۵نفر را روانه بیمارستان کرد

بارش غیرعادی برف که از روز چهارشنبه شروع شد، فعالیت برخی از قطارها را متوقف و مدارس را در چین تعطیل کرد. به دلیل یخبندان جاده‌ها، برودت شدید و تداوم بارش برف، هشدارها همچنان به قوت خود باقی است و انتظار می‌رود دمای هوا به ۱۱ درجه سانتیگراد زیر صفر برسد.

همچنین براساس اعلام سازمان هواشناسی ملی چین، دمای هوا در بخش‌هایی از منطقه شین‌جیانگ در شمال غرب چین و برخی مناطق دیگر احتمالا به منفی ۴۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟