ایلان ماسک: تا سال ۲۰۵۰ یک میلیون نفر را به مریخ میفرستم

  • انتشار: ۲۸ دلو ۱۴۰۲
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 172487

خبرگزاری اسپوتنیک از قول ایلان ماسک نوشت: سفینه فضایی اسپیس‌ایکس باید حداکثر تا ۵ سال دیگر به ماه برسد- و این اتفاق حتما روی خواهد داد.

به گزارش از خبرگزاری اسپوتنیک؛ ایلان ماسک کارآفرین میلیاردر آمریکایی چند روز پیش گفت که سفینه فضایی اسپیس‌ایکس حداکثر تا پنج سال دیگر باید به ماه برسد.

ماسک در پلتفرم شبکه اجتماعی ایکس- که چند وقتی است مالکیت آن را به دست آورده- گفت: «این سفینه فضایی باید بتواند در کمتر از پنج سال آینده به ماه برسد».

ماسک هم‌چنین این موضوع را اضافه کرد که اسپیس‌ایکس فضانوردان را در طول سال جاری به دورترین فاصله‌ای که بشر در طول نیم قرن گذشته طی کرده است، خواهد رساند.

در اواخر ماه ژانویه نیز ایلان ماسک اظهار امیدواری کرده بود که شرکتش در هشت سال آینده انسان‌ها را به کره‌های ماه و مریخ خواهد فرستاد.

ایلان ماسک هم‌چنین اعلام کرد که قصد دارد مریخ را مستعمره زمین کند و فضاپیمای استارشیپ را برای رسیدن به این هدف ساخته است.

علاوه بر این، ایلان ماسک در رسانه‌های مختلف اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ یک میلیون نفر را به مریخ بفرستد. کارشناسان صنعت چنین هدفی را غیرواقعی عنوان کرده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟