انتقاد کوریای شمالی از فروش احتمالی موشک‌های امریکایی به جاپان و کوریای جنوبی

  • انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161023

رسانه‌های دولتی کوریای شمالی گزارش دادند که پیوینگ‌یانگ فروش احتمالی تسلیحات پیشرفته امریکا به جاپان و کوریای جنوبی را محکوم کرده و آن را خطرناک خوانده است.

کی‌سی‌ان‌ای روز دوشنبه، ۲۰ نوامبر، به نقل از بیانیه‌ای وزارت دفاع کوریای شمالی گزارش داده است که این اقدام امریکا سبب افزایش تنش و مسابقه تسلحیاتی در منطقه خواهد شد.

وزارت دفاع کوریای شمالی هشدار داده که این کشور آماده‌گی خود را برای پاسخ به بی‌ثباتی در منطقه که به گفته آن توسط واشنگتن و متحدانش ایجاد شده است، افزایش خواهد داد.

در بیانیه این وزارت‌خانه آمده است: «ما هشدار می‌دهیم که هر چه امریکا از فروش بی‌رویه تسلیحات سود بیشتری ببرد، باید هزینه بیشتری برای بحران امنیتی بپردازد.»

براساس گزارش‌ها، قرار است جاپان ۴۰۰ موشک «تاماهاوک» را از امریکا بخرد.

در همین حال، پنتاگون اعلام کرده که وزارت امور خارجه امریکا، فروش احتمالی این موشک‌ها به توکیو را به ارزش ۲.۳۵ میلیارد دالر تایید کرده است.

علاوه بر این، واشنگتن اخیراً از تایید فروش احتمالی موشک‌های «سایدوایندر» و موشک «استندرد» به کوریای جنوبی نیز خبر داده است.

این در حالی است که هفته گذشته پیونگ‌یانگ با موفقیت آزمایش‌های استاتیکی دستگاهی با سوخت جامد نوع جدید را برای موشک‌های بالستیک میان‌برد (IRBM) انجام داده است.

جاپان و کوریای جنوبی از کشورهای متحد امریکا در منطقه هستند که پیش از این هم رزمایش‌های مشترک نظامی را به‌هدف مقابله با تهدیدات کوریای شمالی در جزیره کوریا برگزار کرده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟