انتقاد زلنسکی از ترامپ به دلیل عدم تمایل برای حمایت از اوکراین

  • انتشار: ۸ حوت ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 173646

رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که نگران دیدگاه‌های دونالد ترامپ، یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا درباره جنگ اوکراین و حمایت واشنگتن از کی‌یف است.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان از ترامپ به دلیل عدم تمایل به ادامه حمایت از اوکراین در مبارزه با روسیه انتقاد کرد.

رئیس جمهور اوکراین گفت فکر می‌‌کند ترامپ دلایل واقعی جنگ ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه علیه کشورش را درک نمی‌کند.

زلنسکی با بیان اینکه رئیس‌جمهور قبلی آمریکا پوتین را به خوبی او نمی‌شناخت، گفت: من نمی‌دانم دونالد ترامپ چگونه می‌تواند در کنار پوتین باشد.

او گفت: این یک چیز باورنکردنی است. رهبر اوکراین گفت ترامپ عزم پوتین برای ادامه جنگ در اوکراین را دست کم گرفته است.

زلنسکی گفت: می‌دانم که با او ملاقات کرده است. اما او هرگز با پوتین نجنگید. ارتش آمریکا هرگز با ارتش روسیه نجنگیده است. فکر نمی‌کنم او بفهمد که پوتین هرگز متوقف نخواهد شد.

رئیس جمهور اوکراین با توجه به پیامدهای احتمالی حمایت ترامپ از روسیه در صورت انتخاب شدن، گفت: چنین اقدامی برخلاف منافع مردم آمریکا خواهد بود.

ترامپ پیش از این ادعا کرده بود که با ارائه کمک‌های رایگان به دیگر کشورها از جمله اوکراین و اسرائیل مخالف است و اگر قرار است این کمک‌ها تامین شود، باید به شکل بدهی باشد.

زلنسکی برای جلب حمایت ترامپ او را در ماه نوامبر به اوکراین دعوت کرد، اما ترامپ این پیشنهاد را رد کرد و دلیل آن را تضاد منافع خود با دولت فعلی بایدن دانست.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟