امضای قرارداد ۶ پروژه انرژی به ارزش ۷۵ میلیون دالر

  • انتشار: ۱۶ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 155903

ملا عبداللطیف منصور، سرپرست وزارت آب و انرژی طالبان با حضور ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی ریاست الوزرا طالبان، قرار داد ۶ پروژه انرژی به ارزش ۷۵ میلیون دالر را با یک شرکت خصوصی استخراج و پروسس معادن امضا کرد.

طی نشستی در مرکز رسانه های حکومت این قراردادها از سوی سرپرست وزارت انرژی و آب طالبان با مولوی نورالله خان، معاون شرکت استخراج و پروسس معادن عوفی بهرام امضا شد.

براساس این قرارداد ۶ پروژه شامل تکمیل امور باقی مانده لین انتقال ۵۰۰ کیلو ولت دشت خواجه الوان الی کابل، تکمیل کارهای باقی مانده سب ستیشن ارغندی، احداث سب ستیشن جدید در ساحه تره خیل، تطبیق لین انتقال ۲۲۰ کیلو ولت از سب ستیشن چمتله الی سب ستیشن تره خیل به طول ۲۳ کیلومتر، توسعه سب استیشن ارغندی کابل و احداث سب استیشن جدید در بت خاک کابل می باشد.

با تطبیق این پروژه ها یک هزار میگاوات برق دیگر از ترکمنستان به افغانستان وارد خواهد شد که بخش عظیمی از مشکلات کمبود برق در کابل و ولایات همجوار آن مرفوع می گردد.

غلام جیلانی حق پرست رئیس اطلاعات و نشرات وزارت انرژی و آب طالبان گفته است:‌سرپرست وزارت آب و انرژی حین امضای قرارداد، تطبیق این پروژه ها را در راستای انکشاف انرژی در کشور مهم و ارزشمند خوانده تاکید کرد که وزارت آب و انرژی متعهد است تا در آینده پروژه های بیشتری را در بخش آب و انرژی تطبیق نماید.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟