افشای اظهارات و اقدامات غیراخلاقی پزشک ترامپ

  • انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 107784

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا، پنتاگون در حال آماده سازی گزارشی در خصوص اقدامات غیراخلاقی پزشک ارشد سابق کاخ سفید است.

بر اساس گزارش بازرس کل وزارت دفاع آمریکا، که یک نسخه آن به رویت شبکه سی ان ان رسیده، رونی جکسون اظهاراتی جنسی و غیراخلاقی درباره یکی از همکاران زن خود عنوان کرده و با نقض پروتکل‌های دولتی در زمان سفر‌های ریاست جمهوری اقدام به مصرف مشروبات الکلی  کرده است.

تحقیقات وزارت دفاع آمریکا در این زمینه از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است. گفته می‌شود جکسون، که نماینده ایالت تگزاس نیز هست، خلق و خوی تندی دارد و شاهدان به بازرس پنتاگون گفته‌اند که فریاد زدن و تحقیر زیردستان رویه مرسوم او بوده است.

بنا به گفته شاهدان این پرونده، جکسون در جریان یکی از سفر‌های رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۴ به مانیل، به دلیل مصرف مشروبات الکی، اظهارات نامناسبی را درباره یکی از همکاران زن خود عنوان می‌کند. گفته می‌شود در سفر‌های دیگر نیز اظهارات مشابهی از او شنیده شده است. دست کم ۶ شاهد به بازرس پنتاگون گفتند که پزشک کاخ سفید در پرواز‌های طولانی از دارو‌های قوی خواب آور استفاده می‌کرده و موجب نگرانی آن‌ها شده است.

جکسون که سال ۲۰۱۹ از نیروی دریایی آمریکا بازنشسته شد و سال گذشته توانست یکی از کرسی‌های تگزاس را در مجلس نمایندگان آمریکا کسب کند، این گزارش را تلاش دموکرات‌ها برای لکه دار کردن حیثیت خود توصیف کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟