افشاگری یک راز دیگر از «صدام حسین»

  • انتشار: ۲۴ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 52429

محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس امارات در کتاب خود از دعوت صدام حسین، رهبر سابق عراق به امارات پیش از حمله امریکا به عراق پرده برداشت. 

محمد بن راشد آل مکتوم، که حاکم دبی در ‌بخشی از کتاب جدید خود با عنوان «داستان من» نوشت: پیش از حمله امریکا به عراق در سال 2003 میلادی به صدام حسین، ‌رئیس جمهور عراق پیشنهاد کردم که برای دوری از فضای جنگ “به دبی، دومین شهر خود” عزیمت کند، اما صدام این ‌پیشنهاد را رد کرد. 
حاکم دبی در این کتاب که آن را گذشته ناتمام خود می نامد افزوده است که این کتاب سرآغازی برای نگارش کتاب ‌تاریخ امارات برای نسل‌های آینده خواهد بود تا نسل‌های آینده بدانند که عامل بسیاری از دستاورد‌های کنونی و طرح‌های ‌توسعه این کشور چه کسی بوده است. 
او در کتاب خود از تماس‌های محرمانه خود با صدام و پیامد‌های حمله عراق به کویت در سال 1990 پرده برداشته و ‌گفته که این حمله سرفصل جدیدی بود که سبب تغییر اوضاع منطقه شد. 
به نوشته اسپوتنیک؛ او همچنین در کتاب خود آورده که معمر قذافی “رهبر سابق لییا” از وی خواسته بود که به او کمک کند تا طرابلس را به ‌‌ «دبی دوم» تبدیل کند. البته، قذافی اراده‌ای برای تغییر نداشت بلکه در آرزوی تغییر بود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟