افزایش شمار شهدای غزه به بیش از ۱۸ هزار نفر

  • انتشار: ۲۰ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 163881

وزارت صحت غزه با اشاره به شهادت بیش از ۱۸ هزار فلسطینی، خبر داد که تعداد افراد زخمی نیز در جریان حملات صهیونیست، به مرز ۵۰ هزار نفر رسیده است.

وزارت صحت غزه بعد از ظهر امروز دوشنبه اعلام کرد که شمار شهدای غزه در نتیجه تجاوزات رژیم اسرائیل از هفتم اکتبر تاکنون به ۱۸ هزار و ۲۰۵ نفر افزایش یافته است.

خبرگزاری شهاب به نقل از این نهاد فلسطینی گزارش داد، در جریان حملات صهیونیستها، ۴۹ هزار و ۶۴۵ نفر نیز زخمی شده‌اند.سخنگوی وزارت صحت غزه شامگاه گذشته نیز گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۷ فلسطینی شهید و بیش از ۵۵۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی، روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد از زمان آغاز جنگ در نوار غزه، ۴۲۵ نفر از نظامیان اسرائیلی کشته و ۱۵۹۳ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

بر اساس بیانیه‌ ارتش رژیم صهیونیستی، ۲۵۵ نفر از نظامیانی که مجروح شده‌اند، هم‌اکنون در وضعیت خطرناکی قرار دارند و شمار مجروحان کنونی ارتش از ۵ هزار نفر فراتر رفته است.

«تدروس آدهانوم گبریسوس» مدیر کل سازمان صحت جهانی نیز امروز عنوان کرد که از ابتدای جنگ تاکنون بیش از ۴۴۹ حمله از سوی رژیم صهیونیستی به مراکز درمانی در غزه و کرانه باختری صورت گرفته است.

مدیر کل سازمان صحت جهانی گفت که تحت تاثیر حملات گسترده به این مراکز امکان فعالیت کارکنان صحت و درمان «غیرممکن» شده است.

وی همچنین تأکید کرد: طبق گزارشات منتشر شده تاکنون بیش از ۱۷ هزار نفر در غزه جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد ۷ هزار نفرشان کودکان بوده‌اند و هنوز آمار دقیقی از جان باختگانی که زیر آوار خانه هایشان مدفون شده‌اند، وجود ندارد. علاوه بر این ۴۶ هزار نفر دیگر هم زخمی و مجروح شده‌اند.

طبق اظهارات عنوان شده حدود ۱.۹ میلیون نفر دیگر که تقریبا معادل کل جمعیت کنونی غزه است، آواره شده‌اند و در هر جایی به دنبال یک سرپناه و منطقه امن هستند. تدروس در این رابطه عنوان کرد: هیچ جا و هیچ کس در غزه امن نیست.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟