اعلام کمک ۱۰۰ میلیون دالری امریکا به اوکراین هم‌زمان با سفر آستین به کی‌یف

  • انتشار: ۳۰ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161188

لوید آستین، وزیر دفاع امریکا در سفر اعلام نشده‌اش به کی‌یف، بسته جدید ۱۰۰ میلیون دالری کمک نظامی واشنگتن به اوکراین را اعلام کرد.

به گزارش رویترز، هم‌زمان با موج از نگرانی‌ها در مورد کاهش کمک‌های امریکا به اوکراین، لوید آستین روز دوشنبه، ۲۰ نوامبر، متعهد به حمایت بلندمدت امریکا از کی‌یف شده است.

آستین هنگام اعلام این کمک‌ها در حضور مقام‌های اوکراینی گفت که بسته جدید شامل ارایه تسلیحات از جمله ضد تانک و رهگیرهای دفاع هوایی است.

وی خطاب به ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین، گفته است: «پیامی که امروز برای شما می‌آورم، آقای رییس‌ جمهور، این است که امریکا با شما است. ما برای مدت طولانی با شما خواهیم ماند.»

در همین حال، بریجت برینک، سفیر امریکا در اوکراین، گفته که این سفر نشان دهنده حمایت بی‌دریغ واشنگتن از کی‌یف در مبارزه برای آزادی است.

زلنسکی نیز سفر این مقام ارشد دفاعی امریکا را «یک سیگنال بسیار مهم» برای کشورش عنوان کرده و گفته است: «ما روی حمایت شما حساب می‌کنیم.»

این سفر هم‌زمان با افزایش اختلافات بر سر ارایه کمک به اوکراین در کانگرس امریکا صورت گرفته است.

برخی از قانونگذاران امریکایی کمک به اسراییل را در اولویت قرار می‌دهند، اما مقام‌های دفاعی این کشور تاکید می‌کنند که واشنگتن هم‌زمان باید از هر دو متحد حمایت کند.

جو بایدن، رییس جمهور امریکا ماه گذشته از کانگرس خواسته بود که پول بیشتری برای اوکراین تصویب کند.

کی‌یف برای ادامه جنگ با روسیه به‌شدت وابسته به کمک‌های غرب به ویژه واشنگتن است.

این در حالی است که از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در فبروری ۲۰۲۲، امریکا بیش از ۴۴ میلیارد دالر کمک امنیتی به اوکراین ارایه کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟