اعطای پناهندگی به بیش از ۶۰ هزار نفر در دو سال آینده از سوی اتحادیه اروپا

  • انتشار: ۲۳ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 164298

یلوا یوهانسون، کمیشنر اتحادیه اروپا در امور داخلی می‌گوید اتحادیه اروپا طی دو سال آینده نزدیک به ۶۱ هزار پناهنده را در کشورهای عضو اسکان می‌دهد.

این عضو کمیسیون اروپا که در کنفرانسی خبری در حاشیه نشست مجمع جهانی پناهندگان در سوئیس سخن می‌گفت از پذیرش ۱۷۵ هزار نفر از سوی اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۵ تاکنون در چهارچوب برنامه‌های اسکان مجدد و پذیرش‌های بشردوستانه در کشورهای عضو اتحادیه سخن گفت.

کمیشنر اتحادیه اروپا در امور داخلی تصریح کرد که ۱۴ کشور عضو این اتحادیه متعهد به پذیرش نزدیک به ۶۱ هزار پناهنده طی سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ شده‌اند.

به نقل از یورونیوز، اسکان ۳۱ هزار نفر از آنها در چهارچوب برنامه‌های اسکان مجدد کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان صورت می‌گیرد.

به گفته یلوا یوهانسون برنامه پذیرش نزدیک به ۶۱ هزار نفر طی دو سال آینده نشان‌دهنده افزایش میزان پذیرش پناهندگان در اتحادیه اروپا نسبت به سال‌های گذشته است.

با این حال این عضو کمیسیون اروپا به نام ۱۴ کشوری که متعهد به پذیرش پناهندگان شده‌اند اشاره‌ای نکرد.

پناهندگان در چهارچوب برنامه اسکان مجدد کمیساریای عالی سازمان ملل پس از پذیرش درخواست‌شان در اولین کشور به کشور دیگری منتقل می‌شوند. کشور مقصد متعهد به تصمین حفاظت بین‌المللی از این پناهندگان می‌شود. این در حالی است که پناهندگان در نهایت می‌توانند اقامت دائم کشور مقصد را اخذ کنند.

به گفته یلوا یوهانسون اعضای اتحادیه اروپا طی سه سال گذشته در مجموع حدود یک میلیون نفر را به عنوان پناهنده در خاک خود پذیرفته‌اند.

وی افزود که اتحادیه اروپا اکنون به حدود ۲۰ درصد از پناهندگان در سطح جهان پناه می‌دهد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟