اعتراف تل‌آویو به هلاکت ۱۱ نظامی در شمال نوار غزه

  • انتشار: ۱۰ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 158747

ارتش رژیم صهیونیستی امروز، به کشته شدن ۱۱ نظامی‌اش در جریان نفوذ زمینی روز گذشته به نوار غزه اعتراف کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز (چهارشنبه، ۱ نوامبر) در بیست و ششمین روز عملیات طوفان الاقصی، به کشته شدن ۹ نیروی نظامی خود در جریان حمله زمینی روز گذشته در شمال نوار غزه اعتراف کرد.

بر اساس این گزارش، مقاومت فلسطینی نفربر این نظامیان را هدف موشک ضدتانک قرار داده بود.

به نوشته روزنامه معاریو سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر، عصر دیروز نیز به کشته شدن دو نظامی‌اش از تیپ گیوعاتی در هنگام نفوذ زمینی به نوار غزه و زخمی شدن دو نظامی دیگر اعتراف کرد و اسامی آنها را منتشر کرده بود. تیپ گیوعاتی (تیپ ۸۴) از نیروهای تحت امر فرماندهی جنوب ارتش رژیم موقت است. به این ترتیب ارتش اشغالگر به کشته شدن ۱۱ نظامی خود اذعان کرد.

رسانه‌های صهیونیستی نیز نوشتند که علاوه بر کشته شدن این ۱۱ نظامی، ۱۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند که حال چهار نفر از آنها وخیم است.

سخنگوی کتائب شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس، روز گذشته اعلام کرده بود که مقاومت شمار زیادی از نظامیان رژیم صهیونیستی را به هلاکت رسانده و بیش از ۲۰ خودروی نظامی آنها را منهدم کرده است.

کتائب شهید عزالدین القسام از همان لحظه ورود تانک‌ها و نفربرهای ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه که از روز دوشنبه گذشته کمی شدت گرفت، نفربرها و خودروهای نظامیان صهیونیست را هدف موشک‌های ضد زرهی قرار می‌دهند و حتی تصاویر لحظه انهدام یک نفربر زرهی ارتش رژیم موقت صهیونیستی که حامل ۱۳ نظامی بود، با موشک ضدزره کورنت در شرق شجاعیه را منتشر کرد.

شاخه نظامی حماس دوشنبه پیش اعلام کرد نیروهای این گروه یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را در شرق محله «الزیتون» با یک راکت «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده‌اند.

لحظاتی بعد کتائب القسام اعلام کرد دو خودروی نظامی که به شرق محله الزیتون نفوذ کرده بودند، با راکت‌های یاسین ۱۰۵ هدف قرار گرفته‌اند.

تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی، ظهر روز دوشنبه (۳۰ اکتبر) وارد جاده «صلاح‌الدین» در مجاورت شهر غزه شده بودند که با آتش سنگین گروه‌های مقاومت مواجه و ناگزیر به عقب‌نشینی شدند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟