اظهارات تازه زاخاروا: مبارزه با تروریسم نیازمند تماس با طالبان است

  • انتشار: ۲۱ جوزا ۱۴۰۳
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 184305

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، به واکنش‌ها به تعامل روسیه با طالبان در داخل این کشور پرداخته و گفته که تماس با طالبان به منافع ملی کشورش مرتبط است.

او روز یک‌شنبه، ۲۰ جوزا، به خبرگزاری تاس گفته که برخی از وبلاگ‌نویسان و روزنامه‌نگاران به این‌ واقعیت که روسیه با گروه طالبان در تماس است، واکنش عصبی نشان می‌دهند.

او‌ در حاشیه نشست اقتصادی سن پترزبورگ خاطرنشان کرده است که حذف احتمالی نام این گروه از فهرست سازمان‌های تروریستی ممنوع در روسیه، به‌خاطر نیازی که به تماس با آنان حس می‌شود، در دست بررسی قرار دارد.

او افزوده است: «ظاهراً کسانی که در مورد این موضوعات می‌نویسند متوجه نیستند که راه حل چالش‌هایی مانند مبارزه با قاچاق مواد مخدر، تروریسم و ​​جرایم سازمان یافته در واقع نیازمند تماس است.»

زاخاروا همچنین دوام تماس با طالبان که کنترل افغانستان را به‌دست دارند را برای منافع ملی روسیه مهم خوانده است.

با این حال، او در مورد این‌که مسکو چه زمانی نام طالبان را از فهرست گروه‌های تروریستی حذف خواهد کرد، چیزی نگفته و‌ آن را وابسته به حل چالش‌هایی موجود در افغانستان دانسته است.

روسیه اخیراً موضوع حذف نام طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی و ضرورت به تعامل با این گروه را پیش کشید و پس از واکنش‌ها به آن، گفت که این کار هنوز زود است و طالبان باید در افغانستان حکومت فراگیر تشکیل دهند.

روسیه در حالی، تعامل با طالبان را برای مبارزه با تروریسم مهم عنوان می‌کند، که این گروه متهم به پناه‌ دادن به سازمان‌های مختلف تروریستی، از جمله القاعده در خاک افغانستان است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟