ارتش امریکا با وسایط خودران مجهز با هوش مصنوعی تجهیز می‌شود

  • انتشار: ۶ جوزا ۱۴۰۳
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 182427

دو شرکت امریکایی برای ساخت وسایل نقلیه نظامی بی سرنشین با یکدیگر همکاری می کنند تا این وسایل خودران با استفاده از هوش مصنوعی و بدون حضور انسان عملیات‌های نظامی را انجام دهند.

به گزارش وبسایت اینترستینگ انجینرینگ، یک تولید کننده تجهیزات دفاعی با یک توسعه دهنده فناوری های خودران برای ساخت وسایل نقلیه نظامی خودران همکاری می کند. شرکت‌های Textron Systems و Kodiak Robotics همکاری خود را برای ساخت یک وسیله نقلیه نظامی برای عملیات های خودران اعلام کرده اند.

این شرکت سیستم های برتر خودرانش را در یک نمونه اولیه وسیله نقلیه نظامی بی سرنشین Kodiak Robotics یکپارچه می کند. این شرکت در توسعه وسایل نقلیه هوایی، زمینی و دریایی تجربه وسیعی دارد. طی همکاری مذکور همچنین برای نخستین بار Kodiak Robotics فناوری خودرانش را با یک وسیله نقلیه که بدون در نظرگرفتن فضایی برای راننده ساخته شده، یکپارچه می کند.

این شرکت ها تصمیم دارند عملیات های بی سرنشین را از اواخر ۲۰۲۴ اجرا کنند. پس از آن نیز شرکت ها فرصت های آتی برای همکاری با پنتاگون و ارتش کشورهای متحد خود را بررسی می کنند. این درحالی است که شرکت های مذکور به دنبال تسریع فرایند خودران سازی در وسایل نقلیه نظامی زمینی هستند.

به کارگیری وسایل نقلیه بی سرنشین که قادر به انجام فعالیت های با ریسک بالا و پیچیده در میدان جنگی هستند، به ارتش آمریکا امکان می دهد تا پرسنل نظامی خود را از هرگونه آسیبی حفظ کند وهمزمان امنیت ملی را ارتقا دهد.

دان برنت؛ بنیانگذار و مدیر ارشد اجرای Kodiak در این باره می گوید: همکاری با Textron Systemsبه ما امکان می دهد تا فناوری مجهز به هوش مصنوعی و بی سرنشین خود را در حوزه نظامی و محیط های آفرود نشان دهیم.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟