ادامه درگیری‌ها در سودان؛ شمار قربانیان غیرنظامی به ۸۶۶ نفر رسید

  • انتشار: ۷ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 140481

سندیکای پزشکان سودان از افزایش شمار قربانیان غیرنظامی در درگیری‌های این کشور به ۸۶۶ نفر خبر داد.

به نقل از رویترز، سندیکای پزشکان سودان امروز یکشنبه طی بیانیه‌ای شمار قربانیان غیرنظامی درگیری‌ها در مناطق مختلف این کشور را ۸۶۶ نفر و تعداد زخمی‌ها را ۳۷۲۱ نفر اعلام کرد.

این سندیکا روز پنجشنبه اعلام کرده بود که از آغاز درگیری‌ها تاکنون در مناطق مختلف این کشور ۸۶۵ غیرنظامی کشته و ۳۶۳۴ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی امروز یکشنبه ۲۸ می ۲۰۲۳ اعلام کرد که ریاض و واشنگتن با عنوان میانجی‌گر میان طرف‌های درگیر در سودان خواستار تمدید مهلت آتش‌بس دراین کشور شدند.

این در حالی است روز دوشنبه گذشته ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع با میانجی‌گری عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا در خصوص برقراری آتش‌بس ۷ روزه، در نشست جده که در تاریخ ۶ ماه مه آغاز شد، توافق کرده‌اند.

درگیری‌های شدید علی‌رغم اعلام آتش‌بس ۷ روزه میان طرف‌های درگیر دیروز شنبه نیز در مناطق مختلف شهر خرطوم ادامه یافت.

درگیری‌ها میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع در ۱۵ آوریل گذشته آغاز شده و تاکنون چندین بار آتش‌بس اعلام شده اما طرفین به‌طور مداوم آن را نقض می‌کنند.

گفتنی است که درگیری‌ها میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع در ۱۵ آوریل گذشته آغاز شد. تاکنون ۷ بار آتش‌بس اعلام شده اما طرفین به‌طور مداوم آن را نقض می‌کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟