اتهام جاسوسی ترامپ به تیک تاک

  • انتشار: ۳۱ سرطان ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 89778

با استناد به اعلامیه منتشره در «فیس بوک»، کمپین ویژه مبارزات انتخاباتی ترامپ، خواستار حمایت از ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن تیک تاک شده است. این موضوع با هدف حمایت از مسائل امنیتی مطرح شده است.

چندی پیش، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا اظهار داشت که دولت ایالات متحده نگرانی‌هایی جدی درباره برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اجتماعی چینی دارد. در این اظهارات صراحتا به تیک تاک نیز اشاره شد و اکنون ترامپ نیز از هواداران خود درخواست می‌کند که به مبارزه با تیک تاک پرداخته و به عبارتی این اپ را تحریم کنند.

کمپین ترامپ در تبلیغات فیس بوکی خود تصاویری را منتشر کرده که ادعا میکنند تیک تاک از کاربران جاسوسی می‌کند. در این تبلیغات از مردم خواسته می‌شود تا دادخواستی را برای حمایت از ممنوعیت تیک تاک را امضا کنند. با این حال، این پیوند به پیمایشی می‌رسد که اطلاعات شخص را جمع می‌کند. به اعتقاد برخی از کارشناسان این تبلیغات اساساً باعث تقویت احساسات ضد چینی شده و کاربران را گمراه می‌کنند تا فهرست هواداران ترامپ را تقویت کنند.

بسیاری از فعالان حوزه فناوری معتقدند که تیک تاک خطرناک‌تر از سایر برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی یا خدمات آنلاین نیست، اما به دلیل ارتباط آن با چین، این برنامه بیشتر مورد توجه است.

منبع: اسپوتنیک

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟