اتحادیه اروپا از آزادسازی ۱۴۰ میلیون یورو برای حمایت از مردم افغانستان خبر داد

  • انتشار: ۲۹ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 153764

دفتر اتحادیه اروپا برای افغانستان می‌گوید که ۱۴۰ میلیون یورو را برای حمایت از مردم افغانستان، به‌ویژه زنان و دختران آزاد می‌کند.

دفتر اتحادیه اروپا برای افغانستان روز چهارشنبه، ۲۹ سنبله، با نشر خبرنامه‌ای نوشته است که ۱۴۰ میلیون یورو از کمک‌های اساسی و معیشتی در زمینه‌های آموزش، صحت، زراعت و توانمندسازی اقتصادی زنان در افغانستان را آزاد می‌کند.

طبق خبرنامه، این تصمیم برای آزاد کردن بودجه که قبلاً از دسامبر ۲۰۲۲ در واکنش به تصمیم طالبان برای ممنوعیت کار زنان در سازمان‌های غیردولتی مسدود شده بود، پس از شش ماه نظارت و ارزیابی اصل برای زنان توسط زنان اتخاذ شد.

در خبرنامه آمده است که این اصل تضمین می‌کند که دختران و زنان افغانستانی در تمام جنبه‌های زنجیره تحویل کمک مشارکت دارند.

اتحادیه اروپا افزوده است که این کمک از طریق ادارات سازمان ملل متحد، بانک جهانی و سازمان‌های غیردولتی بین‌المللی که در افغانستان حضور دارند، به افراد مستحق توزیع خواهد شد.

این کمک در حالی صورت می‌گیرد که سازمان جهانی غذا با ابراز نگرانی از وضعیت معیشتی شهروندان افغانستان گفته که جنگ، شرایط بد اقتصادی و تغییرات اقلیمی تاثیر ناگوار بر زنده‌گی شهروندان این کشور گذاشته و ۱۵ میلیون افغانستانی را مجبور کرده است که هر شب گرسنه بخوابند.

پس از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان، میزان فقر به‌گونه چشم‌گیری در میان خانواده‌ها در کشور افزایش پیدا کرده است.

براساس برآورد نهادهای جهانی، بیش از ۲۸ میلیون افغانستانی نیازمند دریافت کمک‌های فوری بشتردوستانه هستند، اما نمی‌توانند به‌دلیل کاهش بودجه به همه خانواده‌های نیازمند کمک‌رسانی کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟